Layer 1 Blockchain Ağı Vega Protocol’den Yeni Hamle

layer 1 blockchain agi vega protocolden yeni hamle

Son dönemde kripto şirketleri yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Türev ticaretine odaklanan bir Layer 1 Blockchain ağı olan Vega Protocol, yeni hizmetini başlattığını açıkladı.

Vega Protocol, Zincir İçi Vadeli İşlemleri Başlatıyor

Türev ticaretine odaklanan bir Layer 1 Blockchain ağı olan Vega Protocol, bu ayın başlarında alfa ana ağının piyasaya sürülmesi sonrasında ilk zincir üstü piyasalarını başlattığını açıkladı.

Projenin topluluk üyeleri, ticareti başlatmak ve piyasalarını canlı hale getirmek için zincir üzerinde bir yönetişim oylaması gerçekleştirdi. Bu topluluk oylaması, Ethereum ile birlikte çalışabilirlik köprüsü aracılığıyla para yatırma ve çekme işlemleri için Circle’ın ve Tether’in stablecoin’leri olan USDC ve USDT kullanımını da onayladı.

layer 1 blockchain agi vega protocolden yeni hamle 2

Vega Protocol, bugün itibariyle kullanıcılara merkezi olmayan ve izinsiz piyasalar oluşturma seçeneği de sunuyor. Şirket ilk olarak Blockchain ağının yalnızca nakit uzlaşmalı vadeli işlem piyasalarını destekleyeceğini, ancak gelecekteki aşamalarda spot, sürekli ve diğer piyasa türlerin de eklenmesinin planladığını dile getirdi.

Son olarak Vega Protocol, 2019 yılında Pantera Capital liderliğinde 5 milyon dolarlık bir tohum turu gerçekleştirdi. Ardından 2021’de ekip CoinList’te bir topluluk token satışı gerçekleştirdi ve 43 milyon dolar topladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala