Laser Digital, DeFi Protokolü Infinity’ye Yatırım Yaptı

laser digital defi protokolu infinityye yatirim yaptiSADFSD

Kripto para sektöründe son dönemde birçok şirket finansman turlarında önemli gelirler elde ediyor. Özellikle şirketler çalışmalarını hızlandırmak için stratejik yatırımlar yapıyor. Çıkan haberlere göre; Nomura’dan Laser Digital, DeFi protokolü Infinity’ye stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.

Laser Digital, Infinity’ye Stratejik Yatırım Yaptı

Japon finansal hizmetler devi Nomura‘nın kripto kolu Laser Digital, kurumsal borç verme ve borçlanma için merkeziyetsiz bir finans (DeFi) protokolü olan Infinity Exchange’e yatırım yaptı. Bu yatırım ile beraber Ethereum tabanlı borç verme ve ödünç alma protokolü, Web3’ün kurumsal olarak benimsenmesi için altyapı oluşturuyor.

laser digital defi protokolu infinityye yatirim yaptiSFVXDGBDF

Infinity’nin kurucusu ve CEO’su Kevin Lepsoe, Laser’in yatırımının , GSR ve Flow Traders da dahil olmak üzere birkaç destekçiden geçen Eylül ayında toplanan 4,2 milyon dolarlık Infinity yatırımına ek olduğunu söyledi. Infinity’nin mevcut DeFi protokollerinden nasıl farklı olduğunu açıklayan Lepsoe, faiz oranı mekanizmasının ve risk yönetim sisteminin rekabet açısından önemli avantajlar olduğunu söyledi.

Ayrıca belirtmek gerekirse Hong Kong’daki Morgan Stanley’de eski bir yapılandırma ve finans mühendisliği başkanı olan Lepsoe, DeFi’nin kurumsal olarak benimsenmesini artırmak amacıyla geçen yıl Infinity’yi kurdu. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala