bitcoinBTC/TRY
722.467,85 TL 0,09%
ethereumETH/TRY
43.332,58 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.722,57 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
27,16 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.322,53 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 0,19%
solanaSOL/TRY
530,68 TL 0,82%

Paylaş

Kuzey Koreli Hacker, Çalınan 1.055 NFT’den 365.000 Dolar Kazandı

kuzey koreli hacker calinan 1 055 nftden 365 000 dolar kazandier

2022 yılının son haftasına girerken geriye dönüp baktığımız da yıl içerisinde birçok hack haberi ile karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Son olarak Blockchain güvenlik şirketi SlowMist’in bir raporuna göre; şüpheli bir Kuzey Kore APT Grubu ile ilişkili bir cüzdan adresi, kimlik avı saldırılarının kurbanlarından 1.000’den fazla NFT çaldı ve satışlarından 365.000 dolar kazandı.

Kuzey Koreli Hacker, Çalınan NFT’lerden 365.000 Dolar Kazandı

Kuzey Kore’nin Lazarus Group ile bağlantılı bilgisayar korsanlarının, kurbanları kandırmak için yaklaşık 500 kimlik avı alan adı kullanan, NFT yatırımcılarını hedef alan büyük bir kimlik avı kampanyasının arkasında olduğu bildiriliyor. Ayrıca bilgisayar korsanları, NFT pazar yerlerini, NFT projelerini ve hatta bir DeFi platformunu taklit eden sahte web siteleri oluşturdu.

kuzey koreli hacker calinan 1 055 nftden 365 000 dolar kazandisdd

SlowMist, kullanılan taktiklerden birinin, bu sahte web sitelerinin, cüzdanlarını web sitesine bağlayarak kurbanları meşru bir NFT bastıklarına inandırmayı içeren kötü niyetli Darphaneler sunmasını sağlamak olduğunu söyledi.

SlowMist tarafından hazırlanan raporda konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi:

Kuzey Koreli APT grubu, yaklaşık 500 farklı alan adını kullanarak bir kimlik avı kampanyasıyla Kripto ve NFT kullanıcılarını hedef aldı. SlowMist, 1.055 NFT çalan grupla ilişkili bir cüzdan adresi belirledi. Cüzdan, öğeleri 300 ETH’ye sattı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala