Kuveyt Merkezli Banka Metaverse’e Giriş Yapıyor

kuveyt merkezli banka metaversee giris yapiyor

Blockchain yenilikleri şirketler tarafından benimsenmeye devam ediyor. Kuveyt merkezli Warba Bank, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan (MENA) metaverse’e giriş yapan son şirket oldu.

Warba Bank Metaverse’e Adım Attı

Kuveyt merkezli bir İslami banka olan Warba Bank, yaptığı son açıklama ile metaverse’e giriş yapan giriş yapan son şirket oldu. Banka şu anda metaverse üzerinde birisi Decentraland ve diğer Sandbox olmak üzere iki site üzerinde çalışmalara başladı.

kuveyt merkezli banka metaversee giris yapiyor 2

İslami banka olarak bir ilk olarak nitelendirilen metaverse girişiminde Warba Bank, Decentraland ve Sandbox üzerinde iki yerde metaverse’e adım attı. Bankanın bu adımıyla birlikte genç nesillerle olan iletişimini güçlendirmesi hedefleniyor. Warba Bank’in metaverse girişiminin onaylanmasının ardından bankanın Destek Hizmetleri ve Hazine Başkan Yardımcısı Anwar Bader Al-Ghaith şu ifadeleri kullandı:

Warba Bank’ın bu sanal gerçekliğe girme konusundaki ilgisi, bir web3’e dönüşmek için dijital trenler çerçevesinde geliyor. Sanal gerçeklik dünyası, hizmetler, eğitim, sağlık ve diğerleri de dahil olmak üzere pek çok gelişmiş alanda kullanılıyor. Warba Bank, ürün ve hizmetlerini tanıtmak için sanal gerçeklikte müşterilerine yakın olmayı ve onlara Warba Bank’ın dijital dönüşümde öncü imajını yansıtan yenilikçi bir şekilde iletişim kurmayı hedefliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala