Kurumsal Şirketler Kriptoya Olan Güveni Artırıyor

kurumsal sirketler kriptoya olan guveni artiriyor 1

Kripto paralar her ne kadar son dönemde küresel olarak hızla kabul görse de, hâlâ kriptolara güven konusunda çekinceleri olan kişilerin sayısı az değil. Bu noktada Visa ve MasterCard gibi kurumsal şirketlerin kriptoya olan desteği, kullanıcıların kriptoya girmesi için güvenli bir alan oluşturuyor.

kurumsal sirketler kriptoya olan guveni artiriyor 5 2

Kurumsal Şirketlerin Kripto Desteği

Kripto para sektörünün ortaya çıkmasından bu yana çok az yenilik, kripto dostu banka kartları kadar ana akımın kriptoyu kabul etmesini hızlandırmayı başardı. Özellikle ödeme devleri Visa ve Mastercard, geniş ağlarında kripto para birimleri için destek sunarak, birçok kişinin kripto ile tanışmasına olanak sağladı.

Kullanıcılara kripto portföylerine erişim ve bunları harcama amacıyla hızlı ve ucuz bir şekilde geleneksel para birimlerine dönüştürme olanağı tanıyan ödeme şirketleri, küresel benimsemenin artmasını hızlandırdı.

Diğer taraftan birçok ülke, vatandaşlarının kripto satın almasını, satmasını ve hatta elinde tutmasını yasaklayan bazı yasalarla kripto para birimlerine karşı katı bir duruş sergilediğinden, bu küresel olarak kabul edilebilir bir çözüm olarak görülmüyor. Ancak Visa ve Mastercard’ın kabul edildiği ülkelerde kripto konusunda da bazı avantajlarınız oluyor. Tabii bu şirketler Visa ve Mastercard ile de sınırlı değil.

Bu yılın başlarında dijital ekonomiye yönelik değişen tavrını açıklayan Mastercard kripto ile alakalı olarak şu ifadeler yer vermişti:

“Biz, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri geleneksel veya kripto para birimlerini istedikleri gibi hareket ettirmelerini sağlamak için buradayız. Bu sizin seçiminiz olmalı, sizin paranız.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.218,39 TL 3,06%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.945,17 TL 6,19%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.954,02 TL 4,79%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,64 TL 4,55%
solana
Solana (SOL) 1.316,25 TL 13,12%
xrp
XRP (XRP) 8,17 TL 6,51%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,91 TL 1,47%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,35 TL 6,09%
Bağlantıyı kopyala