Küresel Kripto Para Piyasa Değeri 870 Milyar Dolara Düştü

kuresel kripto para piyasa degeri 870 milyar dolara dustu

Zor dönemlerden geçen kripto para piyasasında beklenen toparlama bir türlü gerçekleşmedi. Piyasada yaşanan düşüşle birlikte Bitcoin olmak üzere birçok altcoin de düşüş yaşadı. Küresel kripto para piyasa değeri, 870 milyar dolara düştü.

Kripto Paralarda Düşüş Yaşanıyor

Küresel kripto para piyasa değeri, gün içinde yüzde 2’den fazla düşüş kaydederek 870 milyar dolara kadar düştü. Bitcoin 19.000 dolara düştü. CoinMarketCap verilerine göre, en iyi kripto paraların çoğunun fiyatları son 24 saat içinde düştü.

kuresel kripto para piyasa degeri 870 milyar dolara dustu

Son 24 saatteki küresel kripto piyasası hacmi yaklaşık yüzde 22 artarak 75.12 milyar dolara ulaştı. DeFi‘deki toplam hacim, 24 saatlik toplam kripto piyasası hacminin yüzde 9,6’sını temsil eden 7,22 milyar dolara ulaştı. Tüm stabilcoinlerin hacmi 67,2 milyar, toplam kripto piyasasının 24 saatlik hacminin yüzde 89,45’iydi.

Bitcoin (BTC) hakimiyeti dünden bu yana yüzde 0.31 düşüşle yüzde 42.60 seviyesinde. BTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 3 düştü. Yazı yazıldığı esnada CoinGecko verilerine göre BTC, 19.448 dolardan işlem görüyordu. Son 7 gün içinde BTC fiyatı yüzde 7,8 düştü.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.731,07 TL 0,64%
ethereumETH/TRY
34.855,98 TL 2,46%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.735,85 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,25 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
6,84 TL 0,25%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
813,41 TL 3,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,65%
Bağlantıyı kopyala