KuCoin, SEPA Desteği ile Avrupa Operasyonlarını Genişletiyor

kucoin sepa destegi ile avrupa operasyonlarini genisletiyor

Kripto para borsası KuCoin, faaliyetlerine Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) desteğini entegre ediyor. Bu sayede Avrupa merkezli kullanıcıların döviz hesaplarını finanse etmeleri ve tek işlemde 1 milyon euroya kadar para yatırmaları kolaylaşmış oldu.

KuCoin SEPA Desteğini Entegre Etti

KuCoin, yaptığı resmi açıklamayla, yeni bir ödeme yöntemi başlattığını duyurdu. Buna göre, 36 Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) üye devletinden kullanıcıların hesaplarına euro yatırmaları ve bosanın Hızlı Satın Alma seçeneği aracılığıyla kripto varlıkları satın almak için fiat para birimi kullanmaları sağlanacak.

Kripto borsası, şu anda Tether (USDT) satın almak için EUR mevduatını destekliyor. Yakın gelecekte daha fazla destek de eklenecek.

Konuyla ilgili duyuruda şu sözlere yer verildi:

“SEPA transferleri, kripto para birimiyle ilgilenen Avrupalı ​​kullanıcılar için en kolay fiat-on-rampa çözümlerinden biri. Avrupa Birliği tarafından oluşturulan tek bir euro ödeme sistemi olarak SEPA desteği, KuCoin borsası için önemli bir kilometre taşıdır”

KuCoin’in bu hamlesi, Coinbase ve Binance gibi halihazırda SEPA desteği sunan borsalara karşı rekabeti güçlendirecek.

Borsanın 207 ülkede faaliyet gösterdiğini ve 10 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiğini de belirtelim.

kucoin sepa destegi ile avrupa operasyonlarini genisletiyor 2

SEPA transferlerinin desteklendiği Avrupa ülkeleri şöyle:

Andora, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık ve Vatikan Şehri Devleti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala