KuCoin, 100 Milyon Dolarlık Fon ile Metaverse Sahnesinde

kucoin 100 milyon dolarlik fon ile metaverse sahnesinde

Her geçen gün daha fazla şirket, metaverse‘ü oluşturmak için sahneye çıkıyor. Bu şirketlerden biri de kripto varlık alım satım platformu KuCoin oldu. KuCoin de başlattığı yeni fon ile birlikte metaverse yarışını hızlandırdı.

KuCoin Metaverse için 100 Milyon Dolarlık Fon Ayırdı

Kripto varlık alım satım platformu KuCoin, metaverse projelerini desteklemek için 100 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu. KuCoin Metaverse Fonu olarak isimlendirilen bu fon, GameFi, NFT‘ler, merkezi olmayan altyapı ve daha fazlasından gelen protokoller için kuluçkaya yatırılacak.

kucoin 100 milyon dolarlik fon ile metaverse sahnesinde 2

Şirket tarafından gönderilen basın bültenine göre, borsanın yatırım ve araştırma kolu olan KuCoin Labs, trend olan bu alandaki geliştirmelerini yakından takip ediyor.

Şirket diğer yandan Güney Amerika ve Afrika gibi gelişmekte olan pazarlara da odaklanıyor. Burada Blockchain teknolojisinin toplu kullanımına teşvik etmek için çalışmalar yapılacak.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, metaverse’ü şu şekilde tanımlıyor: “Çalışma, bağlantı kurma, alışveriş yapma, eğlendirme ve sosyal etkileşim kurma şeklimizi değiştirmeye hazır olan, İnternet’in bir sonraki aşaması”

Metaverse trendi büyümeye devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi Facebook, bu geliştirmeler doğrultusunda şirketin ismini Meta olarak değiştirmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.385,71 TL 3,48%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.707,07 TL 4,71%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.124,88 TL 7,38%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,04%
solana
Solana (SOL) 2.701,90 TL 3,89%
cardano
Cardano (ADA) 19,46 TL 4,53%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,09%
xrp
XRP (XRP) 11,36 TL 3,61%
polkadot
Polkadot (DOT) 391,08 TL 1,45%
terra-luna
Terra (LUNA) 919,31 TL 0,96%
Bağlantıyı kopyala