bitcoinBTC/TRY
718.425,95 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
42.932,85 TL 1,62%
tetherUSDT/TRY
27,03 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.691,51 TL 1,67%
xrpXRP/TRY
13,79 TL 0,95%
usd-coinUSDC/TRY
27,02 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
42.907,98 TL 1,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 0,97%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 1,83%
the-open-networkTON/TRY
64,06 TL 2,10%

Paylaş

Kriptonun Domain Gücü: NFTs.com’a 15 Milyon Dolar Fiyat

Kriptonun Domain Gücü NFTs.coma 15 Milyon Dolar Fiyat

Kripto para sektörünün en önemli gücü şüphesiz topluluk ve bu topluluklara olan etkisi. Bu etki bir noktada fiyatın zirveye ulaşması veya düşmesi, hatta projenin devasa yatırımlar dahi almasını sağlayabiliyor. Bu noktada domain adresleri ise büyük önem arz ediyor. Bu önemi farkında olan şirketler de domain adlarına oldukça önem veriyorlar. Buna bir örnek kısa bir süre önce yaşandı. NFTs.com 15 milyon dolara alıcı buldu.

Kriptonun Domain Gücü: NFTs.com'a 15 Milyon Dolar Fiyat

15 Milyon Dolarlık Domain: NFTs.com

NFT’lerin işlem hacmi 2021’in soru ve 2022’nin başında ivmeli bir artış gösterse de son dönemde yaşanan piyasa düşüşü sonrası ne yazık ki bu ivmesini kaybetti. Bu noktada düşüşe geçen NFT pazarı her ne kadar sektörün gerilediğine dair bir izlenim verse de diğer parametrelere baktığımızda bunun böyle olmadığını görüyoruz. Öyle ki birçok dev şirketin önemli NFT yatırımları yaptığını ve teknoloji bakımından yeni ürünlerin piyasa sürüldüğünü görüyoruz.

Şirketler ileriye dönük vizyonları doğrultusunda NFT marka başvuruları ve hazırlıkları yaparken, domain de en önemli kalemler arasında yer alıyor. Satışın boyutu, yalnızca 2019 yılında bir kripto firması tarafından 30 milyon dolara satın alınan Voice.com alan adının satışından sonra ikinci sırada yer alıyor. 

NFTs.com‘da nelerin barındırılacağı konusunda resmi bir planın açıklanmadığını söyleyen domainer, alıcının “sanatçılara küratörlü bir web3 hizmeti sunan DigitalArtists.com gibi diğer web3 projeleriyle ilişkileri olduğunu” söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala