Kriptolar Düşerken Artan Kripto Paralarda Bu Hafta

Haftanin yükselen kripto paralari

Kripto para piyasası son günlerde oldukça zor ve kritik bir dönemden geçiyor. Özellikle kripto para piyasasının yeniden 900 milyar doların altına gerilemesi, yatırımcıları ve beraberinde kripto paraları oldukça etkiledi. Ek olarak Bitcoin‘in (BTC) bir kez daha 20.000 dolara tutunamayarak 19.200 dolar bandına gerilemesi diğer altcoin’lerinde grafiklerinin kırmızıya boyanması ile sonuçlandı. Ancak bu haftanın yükselen kripto paraları arasında zirvede oldukça sürpriz bir isim yer aldı. Diğer yükselen kripto paralar da her ne kadar aktif bir yükseliş yaşamasalar da seviyelerini koruyabildiler. Gelin artan kripto paralarda bu hafta hangileri var inceleyelim:

Kriptolar Düşerken Artan Kripto Paralarda Bu Hafta

Haftanın Yıldızı: USTC

Kripto para piyasasının bugünkü konumunda bulunmasında önemli ölçüde etkisi olan Terra çöküşü, piyasa tarihine kara bir imza atmayı başardı. Çöküş sonrası iki farklı ağa ayrılan proje, eski ağının adına da Classic eki getirmişti. Son olarak TerraUSD Classic (USTC) son 7 gün içerisinde yüzde 300’lük bir yükseliş yaşadı. Haftanın başında 0.015 dolardan fiyatlanan USTC, 0.089 dolara kadar çıktı. Düzeltme sonrası ise 0.059’a kadar geriledi.

Kriptolar Düşerken Artan Kripto Paralarda Bu Hafta 1

ApeCoin (APE): Yüzde 7 Artış

Her ne kadar kripto para piyasalarında yaşanan ani düşüş ve kendi düzeltmesi birleşince çok fazla farkı olmasada da bu hafta en çok yükselen kripto para birimlerinden birisi de şüphesiz APE’di. Öyle ki haftanın başında 4.23 dolardan alıcı bulan APE, hafta içerisinde 5.25 dolara kadar çıktı. Devamında düzeltme yaşayan APE, içeriğimizin yazımı itibarıyla 4.51 dolardan alıcı buluyor.

Haftanin yükselen kripto paralari 1

Dogecoin (DOGE): Yüzde 4 Artış

Bu haftanın en aktif kriptolarından biri de şüphesiz meme token Dogecoin (DOGE) oldu. Meme kripto para haftanın başında 0.065 dolardan alıcı bulurken hafta içerisinde 0.078 dolara kadar çıktı. Yüzde 17’lik bu yükseliş sonrası düzeltme yaşayan DOGE, içeriğimizin yazımı itibarıyla ise 0.066 dolardan alıcıları ile buluşuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.448,72 TL 1,51%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 3,87%
tetherUSDT/TRY
17,94 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.715,76 TL 1,30%
cardanoADA/TRY
10,11 TL 2,62%
xrpXRP/TRY
6,68 TL 2,92%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
792,78 TL 3,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 4,48%
Bağlantıyı kopyala