kriptografik’te Melis Hazal Karagöz’ün Konuğu İskender Han Oldu

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen kriptografik’in yeni bölümü yayında. kriptografik’in bu haftaki konuğu, twitter kitlesinin borsaparatic olarak tanıdığı İskender Han oldu. İskender Han ile birlikte kriptografik’te bu hafta; dolar hareketleri, altın, gram altın, gümüşteki son durum, bitcoin, ethereum ve altcoin analizleri ile birlikte diğer kripto varlıklar hakkında konuşuldu.

Konu Başlıkları:

 • Ekonomi Gündemdeki Son gelişmeler Neler?
 • 2008 Mortgage Krizi ile Benzerlikler Neler?
 • Evergrande Krizi, Piyasaları Nasıl Etkiliyor?
 • Çin Hükümeti Evergrande Konusunda Neler Yapıyor?
 • Dolar’da Son Durum Ne?
 • Bitcoin ve Kripto Paralarda Son Durum Ne?
 • SEC Başkanının Regülasyonlara Dair Açıklamaları Kripto Paraları Nasıl Etkiledi?
 • Ethereum’da Son Durum Ne? Gidişat Nasıl?
 • Gümüş’te Son Durum Ne? Yatırımcı Ne Yapıyor?
 • Altcoin Analizi
 • NFT Nedir? NFT’lerde Yön Nedir?

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz ilk olarak İskender Han’a ekonomi gündemindeki son gelişmeleri sordu:

İskendar Han “Merkez Bankası, FED faizi sabit tutmasından dolayı artık çok fazla faiz artırımına yönelik hareketlilik yapamayacağını düşünüyorum. Açıkçası olası senaryolar da Merkez Bankası’nın faiz düşürmesi borsa tarafından özellikle sert satışlara ve TL bacağında sert yükselişe sebep olacaktır. Bunun belki önümüzdeki süreçte bu politikaları etkileneceğini düşünüyorum” dedi.

Melis Hazal Karagöz, İskender Han’a “Çin Hükümeti Evergrande Konusunda Neler Yapıyor?” diye sordu:

İskender Han “Önceki söylemle bakalım da şöyle bir durum vardı, Evergrande batacaksa batsın ve Çin ardından yatırım yapan başka bankalara ve kuruluşlara yardım edeyim düşüncesindeydi. Yalnız bu çok iyi bir tutum değildi. Evergrande batması halinde Çin hükümetinin ekonomik anlamda zorluklar yaşamasına sebep olacak ve küresel piyasada da etkili olabilecek bir durum. Aynı zamanda pandemi Çin’de atak vermeye başladığında tüm dünyada henüz etkisi görülmemişti ve aylar sonrasında bütün dünyada ve borsalarda sert satışlar sonucunda bir gerileme oluşmuştu. Şu anda da pandeminin başındayız gibi bir durum var diyebiliriz” diye konuştu.

Melis Hazal Karagöz, İskender Han’aSEC Başkanının Regülasyonlara Dair Açıklamaları Kripto Paraları Nasıl Etkiledi?şeklinde soru yöneltti:

İskender Han “Maalesef biz bunu borsalarda çok yaşıyoruz Manipülasyon dediğimiz olayı, geçtiğimiz haftalarda Litecoin açıklamasını duymuşsunuzdur ve çok kişi bu durumdan mağdur oldu. Burada açıkçası bu çöküş dalgasının 2022 ortasına kadar geleceğini düşünmüyorum, halihazırda birçok ülke kripto varlılara yöneliyor ve bununla ilgili önemli adımlar atıyor. Bu yüzden yıl sonuna kadar bir fiyatlama yapacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 736.496,20 TL 0,86%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.736,43 TL 1,87%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.151,81 TL 3,71%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,20%
solana
Solana (SOL) 2.861,35 TL 6,37%
cardano
Cardano (ADA) 20,22 TL 0,65%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 0,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 2,42%
Bağlantıyı kopyala