Bitcoin ve Ethereum’da Neler Olacak? Bitcoin Teknik Analiz

kriptografik’te Beste Uyanık’ın konuğu Emre İşlek oldu. Emre İşlek ile birlikte boğa sezonu geldi mi, ayı sezonunda mıyız, Bitcoin yükselecek mi ve rekor gelir mi soruları yanıtlandı.

Neler Konuşuldu?

-Beste Uyanık, Emre  İşlek’ e “Aralık ayı genellikle tamam mı devam mı ayı olrak karşımıza çıkıyor. Sizce Bitcoin’de durum ne?” şeklinde soru yöneltti:

Emre İşlek “Şu an teknik olarak Bitcoin’de yükseliş trendi bozulmamış durumda. Ancak dünyadaki makro iktisadi konjektör biraz bozulmuş durumda. Çünkü enflasyonla ilgili Fed’in açıklama vs. bu sürece değiştirdi. Onun haricinde son toplantıda alınan kararlar, 2022 yıllık yılında faiz artışının öngörülmesi gibi durumlar etkiledi. Aslında piyasalarda sürmesi beklenen beklenen, boğa süreçlerini kısaltacak. Ancak boğa sürece kısalırken, biz rekorları kıracak mıyız yoksa zirveye gittiğimizde giderken yolun kenarda mı duracağız bir şey söylemek için erken” dedi.

-Beste Uyanık, Emre İşlek’e “Bitcoin’de hangi eşiklere dikkat etmeliyiz” diye sordu:

Emre İşlek “Aslında şimdi bakarsanız Mayıs ayında yaptığımız 64-65 bin zirvesinden sonra biz geçtiğimiz aylarda 69000 zirvesi yaptık. Mayıs ayına giden ralliye 3. dalga dersek bu 69000 zirvesinde 5 dalga olma ihtimali var. Ancak bu dalga hala devam edebilir mi edebilir, biz buradan 75- 85 bin olabilir. Bu en büyük dalgasına göre hala mümkün bu durumda. 5’inde dalganın bitmiş olması da mümkün şu an bundan emin olamayız. 40000’e 38.000 altına düşersek eski zirvesinde gidersek o zaman diyeceğiz ki 69500 bizim son dalgası oldu. Ama şu an tam ortadayız” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 528.989,66 TL 7,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 38.957,23 TL 8,29%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.782,91 TL 9,69%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,61 TL 0,13%
solana
Solana (SOL) 1.708,87 TL 8,12%
cardano
Cardano (ADA) 16,60 TL 9,34%
xrp
XRP (XRP) 9,49 TL 6,42%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.064,40 TL 3,76%
polkadot
Polkadot (DOT) 303,18 TL 9,24%
Bağlantıyı kopyala