Kripto Yöneticileri, FTX Krizinden Sonra Netlik İstiyor

kripto yoneticileri ftx krizinden sonra netlik istiyortyh

Kripto para borsaları FTX cephesinde yaşanan krizden kendilerini korumak için kripto para çerçevesinde netlik istiyor. Kripto borsaları Coinbase, Ripple ve Circle kurucuları, ABD’deki kripto ticaretinin çoğunun FTX gibi borsalarda gerçekleşmesini düzenleyiciler tarafından net bir çerçeve oluşturulmamasına bağladı.

Kripto Yöneticileri, FTX Krizinden Sonra Net Düzenleme Çalışmaları İstiyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Senatör Elizabeth Warren’ın kripto borsası FTX‘in çöküşüyle ​​ilgili yaptığı paylaşıma yanıt vererek, FTX’in ABD’de kayıtlı olmadığını söyledi. Armstrong, ABD’deki ticari faaliyetlerin çoğunun borsada gerçekleşmesinin nedeninin SEC’den gelen netlik eksikliği olduğunu da sözlerine ekledi.

kripto yoneticileri ftx krizinden sonra netlik istiyortyhh

Garlinghouse, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Brian haklı. Tüketicileri korumak üzere güven ve şeffaflık sağlayan şirketler için düzenleyici rehberliğe ihtiyacımız var. Çoğu kripto ticaretinin denizaşırı olmasının bir nedeni var. Şirketlerin burada ABD’ye nasıl uyum sağlayacakları konusunda bir rehberliğe ihtiyaçları var.

Circle CEO’su Jeremy Allaire, ABD’de uygun bir düzenleyici çerçevenin bulunmamasının kullanıcıları denetim yapısına maruz bıraktığını da sözlerine ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.030,28 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
22.602,90 TL 0,37%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.838,46 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,61 TL 0,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 13,53%
cardanoADA/TRY
5,93 TL 0,42%
matic-networkMATIC/TRY
16,03 TL 0,07%
Bağlantıyı kopyala