Kripto Yatırımcıları, Maaşlarını Kripto ile Almayı Tercih Ediyor

abd ve ingilteredeki yatirimcilar maaslarini kripto tercih ediyor

Kripto para sektörünün hızla benimsenmesi beraberinde yatırımcıların tercihlerini de değiştiriyor. Öyle ki yeni araştırmalar, kripto sektörü giderek, finansal sistemle bütünleştiği için çoğu kripto para sahibinin dijital para birimlerinde ödeme almayı tercih ettiğini ortaya koyuyor.

Kripto Yatırımcıları Yüzde 55’i Kripto ile Maaş Almak İstiyor

Paysafe ödeme platformuKripto topluluğunun içinde: Kitlesel benimseme yolculuğunu planlamak” adlı rapor yayımladı. Raporda kripto yatırımcılarının yaklaşık yüzde 55’inin maaşlarını dijital varlıklardan kazanmak istediğini belirtiyor. Bu gruba göre, kripto maaş ödemeleri, daha fazla finansal esnekliği artırmanın yanı sıra akıllı yatırım için bir seçenek sunuyor. 

Söz konusu araştırma, İngiltere ve ABD’de yaşayan 2.015 tüketiciyi hedefleyerek gerçekleştirildi. Sonuçlara bakacak olursak; ABD’deki yüzde 60’lık pay sahipleri kripto maaş ödemelerini tercih ettiklerini söylerken, İngiltere’de rakam ise yüzde 49 olarak belirlendi.

pasted image 0 Kopya
Kaynak: Paysafe 

Paysafe ayrıca ticaret yapmanın ve çeşitli kripto para birimlerine sahip olmanın ardındaki motivasyonu da araştırdı. Genel olarak yatırımcıların ortalama yüzde 21’i farklı varlıklara sahip olmanın ve ticaret yapmanın heyecanı tarafından yönlendiriliyor. 

Son olarak daha önce finansal danışmanlık, varlık yönetimi ve fintech kuruluşlarından biri olan deVere Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre; gençler yenilikçi teknolojiyle büyüdükleri için kriptoyu daha çok benimsediğini ortaya koymuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 501.787,54 TL 3,91%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.348,78 TL 4,48%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.117,18 TL 5,38%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,36 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,69%
solana
Solana (SOL) 1.312,41 TL 9,07%
xrp
XRP (XRP) 8,23 TL 2,73%
terra-luna
Terra (LUNA) 882,83 TL 2,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,42 TL 7,13%
Bağlantıyı kopyala