Kripto Yatırım Firması Midas, Platformu Kapatıyor

kripto yatirim firmasi midas platformu kapatiyor

2022 yılı kripto para borsaları için oldukça kötü bir sene oldu. Son olarak kripto para borsalarında yaşanan sıkıntılardan etkilenen şirketlere yenileri ekleniyor.

Midas, Kayıpların Ardından Platformu Kapatma Kararı Aldı

FTX ve Celsius’un çöküşü, Midas’ın yönetimi altındaki varlıkların yüzde 60’ından fazlasının geri çekilmesine neden olmuştu. Şirketin CEO’su ve kurucusu Iakov “Trevor” Levin’in bir blog gönderisine göre, DeFi getirilerine odaklanan bir yatırım şirketi olan Midas Investments, 2022 yılında yaşadığı önemli kayıpların ardından platformu kapatma kararı aldı.

kripto yatirim firmasi midas platformu kapatiyor 2

Levin geçtiğimiz aylarda Midas DeFi portföyünün 50 milyon dolar veya yönetimi altındaki 250 milyon dolarlık varlıklarının (AUM) yüzde 20’sini kaybettiğini ve Celsius ile FTX’in çöküşünden sonra platformunun AUM’un yüzde 60’ından fazlasının geri çekildiğini belirtti.

Levin konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu duruma ve mevcut CeFi piyasa koşullarına dayanarak, platformu kapatmak gibi zor bir karar aldık” dedi. Levin’e göre şirket şimdi merkezi olmayan finans (CeDeFi) “vizyonumuzla uyumlu” yeni bir projeye odaklanmayı hedefliyor.

Son olarak Midas, Salı gününden itibaren para yatırma ve takas işlemlerini bununla birlikte ayrıca para çekme işlemlerini bir süreliğine devre dışı bırakırken, uyarı ve bakiye ayarlamaları da yapıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.767,98 TL 2,88%
ethereumETH/TRY
29.663,33 TL 2,95%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.864,26 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
7,46 TL 3,56%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 3,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 6,53%
matic-networkMATIC/TRY
20,58 TL 5,09%
Bağlantıyı kopyala