Anasayfa Blockchain Kripto ve Blockchain Dostu Banka Açılıyor

Kripto ve Blockchain Dostu Banka Açılıyor

Bermuda, Blockchain ve kripto alanında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Bermuda Başbakanı, ülkede kripto ve Blockchain dostu bir banka açılacağının müjdesini verdi...

0
Bermuda Kripto ve Blockchain Banka

Bermuda, kripto ve Blockchain topluluğu için umut vadeden adımlar atmaya devam ediyor. Ülkede Blockchain ve kripto şirketlerini kabul edecek bir banka yakında açılıyor. Dünya Ekonomik Forumu için Davos’ta bulunan Bermuda Başbakanı David Burt, BBC gazetecilerinden Priya Patel ile birebir bir görüşme yaptığı sırada kripto dostu bankanın açılacağını duyurdu.

Resmi Duyuru Gelecek Hafta Yapılacak

Bermuda Başbakanı, kripto ve Blockchain şirketlerini kabul ederken kaliteye odaklanacaklarını söyledi. Burt, “Gelecek hafta, kripto ve Blockchain şirketlerini kabul etmeye başlayacak bir bankanın ülkede kurulacağına dair bir duyuru yapacağımızı söylemekten gurur duyuyorum.” dedi. Kripto ve Blockchain şirketlerini kabulüne birçok banka sıcak bakmıyor. Mesela Malta’daki bankalar açık bir şekilde kripto veya Blockchain şirketlerine düşmanlar.

Dünyanın önde gelen offshore finans merkezlerinden biri olarak bilinen Bermuda, kripto ve Blockchain işlerinden de en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir konum haline geliyor. Ayrıca, ABD Marshall Adaları’nın Blockchain ve kripto şirketleri için düzenleyici bir çerçeve oluşturma yolunda önemli adımlar atıyor. CCN ile konuşan kaynaklar, İsviçre’nin de bankaları kripto ve Blockchain şirketlerini kabul etmeye ikna etmeye çalıştığını söyledi. Bu, özellikle Zug kentinde gelişen ekosistemiyle bir anlam ifade ediyor. İsviçre Küresel Girişimi’nden bir temsilci, konuyla ilgili görüşmelerin ileri bir aşamada olduğunu söyledi.