bitcoinBTC/TRY
740.417,03 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
45.238,59 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.882,27 TL 1,52%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.261,29 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 2,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 3,61%

Paylaş

Kripto Üzerinden Sahtekarlık Yapmak İsteyenlerin Tespiti Çok Hızlı ve Kolay

kripto uzerinden sahtekarlik

Binance, kripto dünyası üzerinde yapılan spekülatif açıklamaları ve kripto hakkında yanlış bilinen gerçekleri açıklamayı sürdürüyor. Son olarak Binance Uyum Ekibi’nin deneyimli üyelerine göre, kripto, yasa dışı faaliyetlere şeffaflığı ve güvenliğiyle geçit vermiyor. Üstelik kripto üzerinden dolandırıcılık veya sahtekarlık yapmak isteyen kişilerin tespiti, diğer finansal modellerde olamayacak kadar çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Dünyanın lider blokzincir ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, bir yandan giderek olgunlaşan kripto sektörüne yenilikler katmaya devam ederken diğer taraftan da yanlış yargı ve düşüncelere karşı doğruları anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda kripto dünyasını daha güvenli bir hale getirmek için birçok ülkedeki emniyet teşkilatlarıyla omuz omuza çalışan Binance uyum ekibi üyeleri, dünyanın farklı bölgelerinde görev alarak kazandıkları eşsiiz deneyimleri paylaştılar.

Kripto Üzerinden Yapılan Tüm İşlemler Kalıcı

6 bölümlük video serisi olarak hazırlanan çalışmada yer alan Binance Küresel İstihbarat ve Soruşturma Müdürü Matt Price’ın açıklamalarına göre; kripto hakkındaki en büyük efsanelerden biri kriptonun anonim olması ve yasa dışı faaliyetlere geçit vermesi. Ancak gerçek ise bunun tam tersini oluşturuyor. Bu kapsamda kripto üzerinde yapılan tüm işlemler herkese açık ve kalıcı bir şekilde kaydediliyor. Bu da soruşturma yapanlar için büyük kolaylık sağlıyor. Geleneksel finansal sektördeki soruşturmaların aksine; kriptonun şeffaf olması kötü niyetli kişilerin tespit edilmesini kolaylaştırıyor.

Kripto Şeffaflık Sunuyor

Binance Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Richard Teng, özellikle geleneksel medyada kimi zaman kriptonun yasa dışı fonlardan ibaret olduğu bir alan olarak, abartılacak biçimde olumsuz haberlerin çıktığının altını çiziyor. Ancak kripto dünyasında kara para aklamak o kadar da kolay olmuyor. Bu kapsamda itibari para alanında yaklaşık 800 milyar USD ila 2 trilyon USD arasında para aklanırken, kriptoda ise itibari para alanındakinin yalnızca %0,03’ü kadar düşük bir tutarın söz konusu olduğu görülüyor. Teng bu oranın, itibari para yanında oldukça “mikroskobik” kaldığını belirtiyor. Binance Mali Suçlar Uyum Müdürü Tigran Gambaryan da kriptonun kara para aklamanın en kötü yolu olduğunu belirtiyor.  Çünkü kripto para, işlemlerde eş benzeri görülmemiş bir şeffaflık sunuyor ve emniyet güçlerinin işlerini daha verimli bir şekilde yapmasına olanak tanıyor.

Suç Oranı En Düşük Finans Argümanı: Kripto

Binance Uyum Yetkilisi Steve Christie, kriptonun suçlular tarafından kullanıldığı ve içsel değere sahip olmadığına yönelik yanlış kanıyı çürütüyor. Christie’ye göre kripto kapsamında olabilecek suç unsurları fazlasıyla abartılarak yansıtılıyor. Üstelik suç faaliyetleri, çok büyük bir oranda gerçek kullanım alanlarına yapılan yatırımlara yönelik oluyor. Küresel ekonomiyi değiştirecek ölçüde büyük gerçek yatırımların olduğu düşünülürse, bu yöndeki suçların da geleneksel finansal yöntemler üzerinden gerçekleştiği kolaylıkla ortaya çıkıyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala