bitcoinBTC/TRY
718.209,73 TL 2,01%
ethereumETH/TRY
42.853,93 TL 2,35%
tetherUSDT/TRY
27,03 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.692,32 TL 1,76%
xrpXRP/TRY
13,73 TL 2,77%
usd-coinUSDC/TRY
27,05 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
42.841,50 TL 2,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 2,07%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 2,33%
the-open-networkTON/TRY
63,25 TL 2,50%

Paylaş

Kripto Topluluğu, SEC Başkanı Gensler’in İstifa Etmesi İçin İmza Topluyor

kripto toplulugu sec baskani genslerin istifa etmesi icin imza topluyor

Kripto para yatırımcıları SEC başkanı Gary Gensler‘in yönetimden istifa etmesi için imza kampanyası başlattı. Bir grup kripto para yatırımcısı SEC başkanı Gensler’ı kripto paralarla ilgili yasaları uygulamamakla ve piyasa yapıcıların gözetimini sağlayamamakla suçladı ve bir istifa dilekçesi hazırladı.

Kripto Topluluğu SEC Başkanı’nın Gitmesini İstiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler‘ın başkanlığı bırakması için 8 ay önce imza kampanyası başlatılmıştı. Son gelen bilgilere göre, atılan imza sayısında artış yaşanıyor.

kripto toplulugu sec baskani genslerin istifa etmesi icin imza topluyor

Şu ana kadar Change.org adresindeki imza kampanyasına yaklaşık 19.000 kişi imza attı. Belirli sayıda imza hedeflenmese de 100.000 imzaya ulaşıldığında dilekçenin yetkililer tarafından değerlendirilmesi gerektiği aktarılıyor.

SEC, kripto şirketlerine baskı yapması sebebiyle hem yetkililer hem de kripto topluluğunca sert tepkiler almıştı.

Özellikle sektöre düzenleme getirme ve yatırımcıyı koruma çalışmaları yerine şirketlerin üzerinde baskı kurmakla ilgilendiği düşünülen SEC’in hedef tahtasında ise Gary Gensler yer alıyor.

Ayrıca hatırlatacak olursak SEC, kripto şirketleri üzerindeki denetimlerini artırmıştı. SEC, Forsage’den iddia edilen 300 milyon dolarlık küresel kripto piramidi ve ponzi şemasının bir parçası olarak 11 kişiyi suçlamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala