Kripto Şirketleri için Yeni Cazibe Merkezi: Bermuda

kripto sirketleri icin yeni cazibe merkezi bermuda

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto şirketleri için daha sıkı incelemeler başladı. Politika yapıcılar son zamanlarda kripto şirketleri için incelemelerini artırdı. Durum böyle olunca kripto şirketleri de Bermuda gibi daha dostane destinasyonlara yönünü çevirdi.

Kripto Şirketleri Bermuda’ya Bakıyor

Kripto şirketleri, işlerini büyümek ve yeni ürünlerini daha rahat test edebilmek için Amerika Birleşik Devletleri’nden daha az incelemelerin yapıldığı lokasyonlara yöneliyor. Bermuda da onlardan biri.

Özerk bir bölge olan Bermuda, dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturan ilk adreslerden biriydi. Bloomberg‘e göre ada, daha çevik olma yeteneğine sahip çünkü ABD’de kripto gözetimi üzerinde girdiye sahip birçok düzenleyiciyle karşılaştırıldığında tek düzenleyicisiyle öne çıkıyor.

ABD gibi ülkelerde kripto şirketlerine karşı yaptırımlar arttıkça, işletmeler için Bermuda gibi yerler daha çekici hale gelmeye başladı.

kripto sirketleri icin yeni cazibe merkezi bermuda 2

Dijital varlık borsası CrossTower Inc’in başkanı ve kurucu ortağı Kristin Boggiano, Bermuda için şunları söylüyor:

“Tek bir düzenleyiciyle çalışmak ve yeniliği destekleyen bir ortamda aktif bir diyalog kurma özgürlüğüne sahip olmak harika”

Şirketin merkezi New Jersey’de olsa da Bermuda‘da da bir ofisleri var.

Boggiano, şirketlerin ürünlerini test etmek ve hazır olduklarında ABD düzenleyicilerine geri getirebilecekleri verileri toplamak için Bermuda’ya gidebileceklerini söylüyor. 

Bermuda İş Geliştirme Ajansı’nın CEO’su David Hart ise konuya ilişkin şu yorumları yaptı:

“ABD’yi düşünüyorsanız, üstesinden gelmek daha yavaş bir süreçtir. Bermuda Para Otoristesi’nin (BMA) ve daha geniş hükümet liderliğinin desteğinin şirketler için daha çekici olduğunu düşünüyoruz”

BMA’nın bir korumalı alan programı bulunuyor. Bu program, işletmelerin belli bir süre boyunca kontrollü bir otamda yeni teknolojilerini ve iş modellerini denemek için düzenleyicilerle birlikte çalışmasına imkan sağlıyor.

Şirket, bir test lisansı ile işe başlıyor. Fikir başarılı olursa tam lisansa geçebiliyor.

Bermuda‘da bu programda olan şu anda 4’ü test lisanslı toplam 14 şirket var.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.121,58 TL 3,41%
ethereumETH/TRY
31.698,04 TL 4,68%
tetherUSDT/TRY
15,48 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
15,51 TL 0,27%
binance-coinBNB/TRY
4.661,31 TL 3,17%
xrpXRP/TRY
6,67 TL 3,60%
cardanoADA/TRY
8,85 TL 3,82%
solanaSOL/TRY
856,04 TL 3,95%
binance-usdBUSD/TRY
15,53 TL 0,10%
polkadotDOT/TRY
169,35 TL 7,02%
Bağlantıyı kopyala