Kripto Şirketi Prime Trust’a 107 Milyon Dolarlık Yatırım

kripto sirketi prime trusta 107 milyon dolarlik yatirimdf

Finansman turlarında birçok şirket önemli yatırımlar elde ediyor. Son olarak dijital varlık altyapı şirketi Prime Trust‘ta ürün paketini genişletmek için B Serisi finansman turunda 107 milyon dolarlık yatırım aldı.

Prime Trust, 107 Milyon Dolarlık Yatırım ile Faaliyetlerini Genişletecek

The Block‘un haberine göre; Kripto odaklı şirketler son dönemde yatırımlarını artmak için finansman turlarında sık sık yer almaya başladı. Bu kez Kraken Ventures’ın da dahil olduğu finansman turunda dijital varlık altyapı şirketi Prime Trust yatırım almayı başardı. Bunun yanında şirketin açıklamasına göre yatırımcılar arasında; FIS, Fin Capital, Mercato Partners, Kraken Ventures, Commerce Ventures, William Blair & Company, Decasonic, University Growth Fund, Gaingels, GateCap Ventures ve Seven Peaks Ventures yer aldı.

kripto sirketi prime trusta 107 milyon dolarlik yatirimdsd

Ayrıca detaylandırmak gerekirse Prime Trust, Dapper Labs ve Binance US gibi en büyük kripto girişimleri de dahil olmak üzere yaklaşık 700 fintech ve dijital varlık müşterisine hizmet veriyor.

Prime Trust CEO’su Tom Pageler, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu stratejik yatırım, Prime Trust’ı yeni tekliflere daha da ölçeklendirmek için kritik operasyonel uzmanlık sağlayacak. Varlık ürünleri, web3 ve DeFi ürünleri dahil.

Ek olarak Prime Trust, finansman turundan elde edilen gelir ikle kripto ürünlerini destekleme yeteneğini geliştirmek ve platformunun güvenliğine ve istikrarına yatırım yapmak için de kullanacağını söyledi. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
325.104,71 TL 2,92%
ethereumETH/TRY
17.923,90 TL 3,82%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
16,76 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
3.656,34 TL 2,76%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,30 TL 1,18%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 1,36%
solanaSOL/TRY
555,73 TL 3,49%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 4,33%
Bağlantıyı kopyala