Kripto Şirketi Genesis, İflas Başvurusu Belgelerini Hazırlıyor

kripto sirketi genesis iflas basvurusu belgelerini hazirliyor

Uzun bir süredir zor durumda olan kripto şirketi Genesis bu zor süreçten çıkış için çalışmalar yürütüyordu. Konu hakkında bilgisi olan kişilerin aktardıklarına göre Genesis, iflas başvurusu belgelerini hazırlıyor.

Genesis İflas Başvurusu İçin Zemin Oluşturuyor

Konu hakkında bilgisi olan iki kaynak tarafından aktarılan bilgilere göre Digital Currency Group bünyesi altında çalışmalarına devam eden Genesis, iflas başvurusu için belgeleri hazırlıyor.

Genesis Global Capital’in alacaklılarının firma ile önceden hazırlanan bir iflas planı üzerinde görüşmeler yaptığını belirten kaynaklar, şirketin bu hafta içinde iflas başvurusunda bulunacağını belirtti.

kripto sirketi genesis iflas basvurusu belgelerini hazirliyor 2

Aktarılanlara göre kripto para borsası Gemini’nin kurucusu olan Winkleboss gibi alacaklıların önceden planlamış iflas başvurusu kapsamında ödemelerin çoğu için bir ila iki yıllık bir süre tanıyacağı belirtildi. Bununla birlikte bekleme karşılığında alacaklılar, Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group’da nakit ödemeler ve hisse alacaklar.

Gemini’nin kurucu ortağı olan Cameron Winklevoss ile Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un başkanı Barry Silbert bir süredir bu konu hakkında tartışmalar yaşıyordu. Winklevoss son olarak Digital Currency Group’un başkanı olan Barry Silbert’in istifa etmesi gerektiğini belirtmişti. Son olarak Gemini geçtiğimiz aylarda yeterli kaynak bulamadığı takdirde iflas başvurusunda bulunacağını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.755,03 TL 3,80%
ethereumETH/TRY
29.558,36 TL 4,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.892,86 TL 0,85%
xrpXRP/TRY
7,40 TL 5,52%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,00 TL 5,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 1,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 5,84%
Bağlantıyı kopyala