Kripto Şirketi Dragonfly, MetaStable Capital’i Satın Aldı

kripto sirketi dragonfly metastable capitali satin aldisd

Kripto alanında son dönemde birçok satın alma işlemi gerçekleştirildi. Bu kez bunlardan biri kripto girişim sermayesi şirketi Dragonfly oldu. Dragonfly, kripto yatırım MetaStable Capital’i açıklanmayan bir miktar karşılığında satın aldı.

Dragonfly’dan MetaStable Capital Hamlesi

Son çıkan haberlere göre; kripto fon şirketi Dragonfly, hedge fonu MetaStable Capital‘ı satın aldığını açıkladı. Söz konusu anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı.

kripto sirketi dragonfly metastable capitali satin aldisdf

2018 yılında kurulan Dragonfly Capital’in yatırım portföyü, diğerlerinin yanı sıra akıllı sözleşmeler platformu Avalanche, layer 1 Blockchain platformu Near Protocol, DAI token yaratıcısı MakerDAO ve zkSync yaratıcısı Matter Labs’ı içeriyor.

Dragonfly, bugün konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada önce marka değişikliği ile birlikte hareketi duyurdu. Şirket daha önce Near Foundation, DAI yayıncısı MakerDAO ve kripto borsası ByBit gibi kripto şirketlerini desteklemişti. 

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Dragonfly Capital, Tiger Global, KKR, Sequoia China, Ivy League bağışları, Invesco, Top Tier Capital Partners’ın yatırımcıları olduğu finansman turunda üçüncü kripto fonu için 650 milyon dolar yatırım aldı. Şirket, söz konusu olan bu fon ile yeni dijital ekonomiler yaratan Blockchain ve kripto para şirketlerine yatırım yapacağını açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
353.669,03 TL 1,85%
ethereumETH/TRY
24.599,86 TL 2,69%
tetherUSDT/TRY
18,44 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,46 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.083,59 TL 0,70%
xrpXRP/TRY
8,66 TL 5,44%
binance-usdBUSD/TRY
18,46 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,24 TL 0,32%
solanaSOL/TRY
620,79 TL 3,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 0,59%
Bağlantıyı kopyala