Kripto Şirketi CEO’ları, Bankacılık Panelinde İfade Verecek

kripto sirketi ceolari bankacilik panelinde ifade verecek 2

Coinbase, Paxos ve FTX gibi sekiz büyük kripto para borsasının üst düzey yetkilileri, 8 Aralık’taki Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne karşı ifade verecek.

Kripto Şirketi CEO’ları 8 Aralık’ta İfade Verecek

Kripto varlık piyasası büyüyor. Hızla büyüyen piyasanda ilk kez yöneticiler, yasa koyucular önünde ifade verecek ve yeni finansal ürünün nasıl düzenleneceğini tartışacak. İfade verenler arasında Circle CEO’su Jeremy Allaire ve Stellar Development Foundation CEO’su Dennelle Dixon da yer alacak.

Komite açıklamasına göre, Coinbase Global’in CFO’su Alesia Haas, “finansal inovasyonun zorlukları ve ödülleri” üzerine odaklanacak olan duruşmada tanıklardan biri olacak. Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire ve Bitfury’nin CEO’su Sam Bankman-Fried, daha önce Trump yönetiminde üst düzey bir mali düzenleyici olarak görev yapmıştı.

kripto sirketi ceolari bankacilik panelinde ifade verecek
Circle CEO’su Jeremy Allaire

Ek olarak, Bankaların Bitcoin işlemlerine girmesini kolaylaştırmayı hedefleyen çeşitli reform önerileriyle öne çıkan Bitfury CEO’su Brian Brooks da tanıklık yapanlar arasında yer alacak.

Haziran ayında, kripto para birimiyle ilgili artan endişeleri gidermek için bir grup, Demokrat Meclis üyesi oluşturduğunu duyurmuştu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.720,17 TL 9,30%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.899,03 TL 10,82%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.021,21 TL 9,41%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 6,51%
solana
Solana (SOL) 1.241,85 TL 12,09%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 7,29%
terra-luna
Terra (LUNA) 884,92 TL 9,00%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,04 TL 12,94%
Bağlantıyı kopyala