Kripto Şirketi Banxa, Çalışanlarının Yüzde 40’ını İşten Çıkarıyor

kripto sirketi banxa calisanlarinin yuzde 40ini isten cikariyordf

Son zamanalarda kripto odaklı şirketler işten çıkarma yapması ile gündeme geliyor. Özellikle son günlerde kripto para piyasası zor günlerden geçerken, kripto şirketleri bu dönemleri en az hasarla atlatmak için çeşitli politikalar geliştiriyor. Kripto şirketleri, özellikle çalışanlarını işten çıkararak işgücünü azaltmaya başladı. Bu kez kripto ödemeleri altyapı sağlayıcısı Banxa‘dan bir hamle geldi.

Banxa, Çalışanlarının Yüzde 40’ını İşten Çıkarma Kararı Aldı

Avustralya Mali İnceleme raporlarına göre, kripto para ödeme altyapı sağlayıcısı Banxa, işgücünü yüzde 40’tan fazla azaltmaya karar verdi.

kripto sirketi banxa calisanlarinin yuzde 40ini isten cikariyord

Banxa’nın adi hisseleri Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda Ocak ayında TSX kodu altında işlem görmeye başladı. Listeleme başlangıçta yüzde 90’lık büyük bir ralli ile sonuçlandı, ancak hisse senedi şimdi kripto pazarındaki düşüş nedeniyle yüzde 70’ten fazla düştü.

Bunun yanında geçtiğimiz yıl Banxa’nın personeli toplam 250 çalışana ulaştı. Ancak CEO Holger Arians’a göre, kripto piyasasındaki gerilemeyi atlatmak için şirket içerisindeki çalışan sayısını azalmak gerekiyor.

Son olarak son dönemde işe alım yapan ve işten çıkarma yapan şirketlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala