Kripto Sektöründe Son 3 Ay İçerisinde Yapılan Ortaklıklar

kripto sektorunde son 3 ay icerisinde yapilan ortakliklarfdvbdfgb

Kripto para sektöründe birçok şirket bu alandaki çalışmalarını bir adım öteye taşımak için diğer şirketler ile ortaklıklar kuruyor. Bu yılın başından beri birçok şirket ortaklık haberleri ile gündemde yerini aldı. Şimdi birlikte son 3 ayda kripto para sektöründe ortaklık kuran şirketlere yakından bakalım.

Shiba Inu-Bugatti Group / 11 Ocak

Kripto para sektörü birçok farklı alanda yapılan ortaklıklara ev sahipliği yapıyor. Popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) da yaptığı iş birlikleri ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Shiba Inu resmi Twitter hesabından Bugatti ile yaptığı anlaşmayı paylaştı.

Huobi-Solaris / 13 Ocak

Kripto para borsası Huobi, Avrupalı ​​bir finansal hizmetler sağlayıcısı olan Solaris ile kriptodan itibari paraya bir banka kartı başlatmak için ortaklığını duyurdu. Visa tarafından onaylanan program, Huobi kullanıcılarının kripto varlıklarını küresel olarak satış noktalarında kullanmalarına olanak tanıyor.

kripto sektorunde son 3 ay icerisinde yapilan ortakliklarfdgf

Coinbase-GenTwo Digital / 16 Ocak

Coinbase, kısa bir süre önce yeniden yapılanma kapsamında 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu. bu durumun artdından kapatılan ilk birimlerden birisi ise Japonya olmuştu. Son olarak çıkan haberlere göre; Coinbase, işlerini büyütmek için GenTwo Digital ile iş birliğini gitti.

Venom Ventures Fund-Everscale / 31 Ocak

Abu Dabi merkezli yatırım fonu yöneticisi Iceberg Capital Limited tarafından yönetilen bir Web3 ve blockchain inovasyon fonu olan Venom Ventures Fund, Web3 endüstrisindeki ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan birinci sınıf bir blockchain olan Everscale ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Fetch.ai-Bosch / 21 Şubat

Bosch ve Fetch.ai, mobilite, sektörel ve tüketici alanlarına yayılacak kullanım durumları için Web3 teknolojisini araştırmayı, geliştirmeyi ve kullanmayı amaçlayan yeni bir Web3 temeli olan Fetch.ai Vakfı’nı oluşturmak için yeni ortaklıklarını duyurdu.

Microsoft-Ankr / 21 Şubat

Microsoft, blockchain veri erişimine ihtiyaç duyan işletmeler için bir düğüm hizmeti sunmak üzere Web3 altyapı sağlayıcısı Ankr ile ortaklık kurdu. İki şirket, blok zinciri düğümleri için özel bellek ve bant genişliği özellikleriyle Microsoft’un Azure bulut pazarında yeni bir düğüm barındırma hizmeti üzerinde birlikte çalışacak.

Bitso-Mastercard / 3 Mart

Amerika kripto borsası Bitso, Mastercard ile ortaklaşa Meksika’da bir banka kartı için ortaklık yaptığını duyurdu. Borsa, Kasım ayında bir grup müşterinin geri bildirim alması için kartı etkinleştirdikten sonra, kartı Meksika’da talep eden 100.000’den fazla kullanıcı için aşamalı bir sunum başlattı.

Sektörün büyümesi ile beraber ilerleyen dönemlerde de bu tarz ortaklık haberleri ile daha fazla karşılaşacağız gibi görünüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala