Kripto Sektöründe Bu Hafta Neler Yaşandı?

kripto sektorunde bu hafta neler yasandid

Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

El Salvador, 19.000 Dolar Seviyelerinden 80 Bitcoin Satın Aldı

Sık sık Bitcoin alımları ile gündeme gelen El Salvador, bu kez yine bir alım yaptığını açıkladı. Konu ile ilgili ilk açıklama Başkan Nayib Bukele tarafından yapıldı. Başkan Nayib Bukele, resmi Twitter hesabı üzerinden El Salvador’un her biri 19.000 dolardan 80 Bitcoin satın aldığını açıkladı.

kripto sektorunde bu hafta neler yasandi

VanEck, Spot Bitcoin ETF’si için SEC’e Yeni Başvuruda Bulundu

Yatırım şirketi VanEck, aslında sık sık ETF başvuruları ile gündeme geliyor. Bu kez yönetimi altında 85 milyar dolardan fazla varlığa sahip yatırım yöneticisi, VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir spot Bitcoin ETF için yeni bir başvuruda bulundu.

kripto sektorunde bu hafta neler yasandib

Tencent, Yeni Yatırımları ile Birlikte Metaverse’e Göz Kırpıyor

Bir dönem Google Glass ile birlikte hızlı bir popülariteye ulaşan artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi, aradan geçen yıllar sonrasında çok niş bir kesim tarafından kullanılır hâle geldi.

kripto sektorunde bu hafta neler yasandia

Ancak son dönemde metaverse ve sanal gerçeklik teknolojilerinin gelişmesi ve sektör aktörlerinin büyük adımlar atması, sektörün yeniden canlanmasını sağlamış durumda. Bir taraftan teknoloji devleri Apple ve Samsung gibi şirketler AR ve VR karışımı ürünlerini hazırlarken, oyun sektöründen de önemli atılımlar gelmeye devam ediyor.

Coinbase Wallet, Sandbox Ekosistemine Entegre Ediliyor

Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla gelişme kaydederken, The Sandbox kullanıcıları artık metaverse dünyasının bir parçası olmak için Coinbase Wallet’ı ekosistemine entegre etmeye karar verdi.

kripto sektorunde bu hafta neler yasandifs

OpenSea, Veri İhlali İle Karşı Karşıya

Son dönemde veri ihlalleri ile karşılaşır olduk. Son olarak NFT platformu OpenSea bir veri ihlali ile karşı karşıya. OpenSea, e-posta dağıtım satıcısı Customer io’nun bir çalışanı, OpenSea kullanıcıları ve bülten aboneler tarafından sağlanan e-posta adreslerini indirmek ve paylaşmak için çalışanlarının erişimini kötüye kullandığını açıkladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala