Kripto Varlık Şirketleri, 2021’de Önemli Gelir Elde Etti

kripto saklama sirketleri 2021de onemli gelir elde etti

The Block Research’e göre, kurumsal pazara odaklanan kripto varlık saklama şirketleri 2021’de 3 milyar dolardan fazla para topladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda The Block Research’ün Dijital Varlık Görünümü Raporu yayımlandı. Raporda; dijital varlıklar hakkında birçok açıklamaya yer verildi. Bu kez ele alınan konusu ise kripto varlık saklama şirketlerinin yatırım oranlarının, 2020 yılına kıyasla üç kat daha fazla olması.

Kripto Varlık Şirketleri 3 Milyar Dolardan Fazla Gelir Elde Etti

The Block Research’ün Dijital Varlık Görünümü Raporuna göre; 2021’de birçok finansman turu gerçekleşti. The Block Research’ten Carlos Reyes ve Greg Lim; bu tür finansman turlarının 2022’ye hareket eden dijital varlık endüstrisi üzerinde etkileri olacağını düşünüyorlar. Raporda konu ile ilgili olarak şu ifadeler yer alıyor:

2022’de dijital varlık saklamaya yapılan yatırımların, gelişmiş hizmet teklifleri ve dijital varlık saklamayı sağlayan teknolojilerde sürekli yenilik şeklinde karşılığını vermesi muhtemeldir. BBVA, BNY Mellon ve US Bank gibi geleneksel finans kurumlarının doğrudan veya mevcut bir saklama kuruluşu ile ortaklık kurarak saklama dahil dijital varlık tekliflerine girmesi veya genişletmesi nedeniyle alan büyümeye devam edecek.

Bunun yanında The Block Research’ün Dijital Varlık Görünümü Raporunun ele aldığı diğer konuları arasında stablecoin piyasası vardı. Rapora göre 2021’de stablecoin piyasası dolar destekli kripto para arzının desteği ile birlikte yüzde 388 oranında bir artış gösterdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 488.902,68 TL 0,25%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.291,66 TL 1,20%
tether
Tether (USDT) 13,35 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,13 TL 1,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,32 TL 0,15%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,14%
solana
Solana (SOL) 1.241,44 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,88%
terra-luna
Terra (LUNA) 827,62 TL 7,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,87 TL 1,16%
Bağlantıyı kopyala