bitcoinBTC/TRY
722.467,85 TL 0,09%
ethereumETH/TRY
43.332,58 TL 0,21%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.722,57 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
27,16 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.322,53 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 0,19%
solanaSOL/TRY
530,68 TL 0,82%

Paylaş

Kripto Platformu Luno, Fransa’da Kripto Varlık Lisansı Aldı

kripto platformu luno fransada kripto varlik lisansi aldi

Kripto para odaklı şirketler faaliyetlerini sınır ötesine taşımak için birçok farklı ülkede kripto varlık lisansı almaya başladı. Çıkan haberlere göre; kripto ticaret platformu Luno, Fransız düzenleyiciler tarafından bir kripto varlık servis sağlayıcısı (DASP) lisansı alan şirketlerden biri oldu.

Luno’ya Fransa’da Kripto Varlık Lisansı Verildi

Kripto varlık platformu Luno‘ya Fransız düzenleyiciler tarafından bir dijital varlık servis sağlayıcı lisansı (DASP) lisansı verildi.

Söz konusu bu hamle ile beraber Luno artık hizmetlerini doğrudan Fransa’daki müşterilere sunabilecek. Şirket, bugüne kadar herhangi bir DASP’ye verilmeyen ülkenin borsa düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers’dan (AMF) isteğe bağlı lisans almaya doğru ilerlediğini söyledi.

kripto platformu luno fransada kripto varlik lisansi aldias

Luno CEO’su ve kurucu ortağı Marcus Swanepoel, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Kriptonun toplu benimseme yolunda düzenlemenin hayati olduğuna inanıyoruz ve DASP kaydımız, stratejik büyüme planlarımıza ulaşmak için önemli bir adımı temsil ediyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse Luno, yönetimi altında 40 milyar dolardan fazla kripto paraya sahip olan ve dünyanın en büyük blockchain yatırımcısı olan Digital Currency Group’un bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala