Kripto İzleme Firması Solidus Labs, 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

risk izleme firmasi solidus labs 15 milyon yatirim aldi 3

Kripto para piyasalarındaki riski azaltmak isteyen New York merkezli Solidus Labs, 15 milyon dolarlık stratejik fon sağladığı açıkladı. Yatırım, firmanın toplam finansmanını 40 milyon dolara yaklaştırdı.

Yatırım şirketi Liberty City Ventures, erken aşama odaklı girişim firmaları olan GSR ve Exor Seeds’ten ek katılım sağlayan stratejik finansmana öncülük etti. Ayrıca Solidus daha önce A Serisi turunda 20 milyon dolar toplamıştı.

Bununla beraber, New York merkezli firma, şüpheli davranışları tespit edebilen, ele alabilen ve bildirebilen dijital varlıklar için makine öğrenimi destekli ticari gözetim ve işlem izleme sunuyor. Solidus, 2018 yılında eski Goldman Sachs bankacıları tarafından, uyumluluk araçlarının kripto borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere ana akım kripto benimsenmesini sağlamaya yardımcı olacağına inanarak kuruldu.

Solidus Labs Finansman ile DeFi Alanında Yol Haritası Geliştirmeyi Planlıyor

Solidus, merkezi olmayan finans (DeFi) platformları ve kolluk kuvvetleri etrafında yeni kullanım örneklerine genişlemeyi planlıyor. Solidus Labs CEO’su Asaf Meir finansmanda elde edilen yatırım için şunları söyledi:

Ek finansman, DeFi alanında talebi karşılamak için geliştirme yol haritasının bir kısmını kısaltmamıza yardımcı olacak.

Solidus COO’su Chen Arad’a göre; girişimin fonları kripto yerel piyasa riski izleme araçlarını, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT finansal uyumluluğu ile desteklemek ve devam etmek için kullanılacak. Ayrıca şu anda 50 kişiden oluşan ekiplerini büyütüyorlar. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala