Kripto Piyasası İki Günde 300 Milyar Dolar Değer Kaybetti

kripto piyasasi iki gunde 300 milyar dolar deger kaybetti

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatlarında keskin bir şekilde düştü yaşanıyor. Sadece iki gün içinde kripto para piyasasında yaklaşık 300 milyar dolarlık değer kaybı yaşandı. Diğer taraftan Bitcoin fiyatı, sadece haftalar önce yaklaşık 69.000 dolar civarında işlem gördükten sonra neredeyse yüzde 30’luk bir düşüşle yaklaşık 52.000 dolara kadar indi.

En son düşüş ile birlikte, Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Ripple’ın b dahil olmak üzere diğer büyük kripto para birimlerinin her biri sadece 24 saat içinde neredeyse yüzde 10’luk bir değer kaybı yaşandı.

kripto piyasasi iki gunde 300 milyar dolar deger kaybetti

Kripto Piyasası Fed Uyarısı Sonrası Düşüşte

Bazı ciddi düşüşlerinin yanı sıra özellikle ani Bitcoin ve kripto satışları, ünlü yatırımcı Louis Navellier’in geniş çapta beklenen Federal Rezerv “konikleşmesinin” Bitcoin ve kripto balonunu patlatabileceğine dair yaptığı bir açıklama sonrası yaşandı.

Navellier, yaptığı yorumlarda, şu ifadelere yer verdi:

“Fed piyasayı inceliyor ve bu, Bitcoin’in bir parçası olduğu risk varlıklarında bir düzeltme yaratmalı. Fed inceldikçe, hem hisse senetlerinde hem de tahvillerde daha fazla oynaklık görülebilir, ve evet, Bitcoin de buna dahil.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala