Kripto Paralarda Yatırımcısını Sevindirenlerde Bu Hafta

Kripto Paralarda Yatirimcisini Sevindirenlerde Bu Hafta

Kripto paralar son dönemde oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Bir uçta şirketlerin yoğun ilgisine maruz kalan kripto sektörü, diğer taraftan ülkelerin düzenleyicilerinin belirsiz regülasyon çalışmaları ile arada kalmış durumda. Bu nedenle bazı kripto paralar düşerken, bazıları hızlı bir şekilde yükseliyor. Peki bu haftanın kazandıran kriptoları hangileri?

Oasis Network
Kripto Paralarda Bu Hafta

Haftanın Yıldızı: Oasis Network (ROSE)

2020 yılında piyasaya sürülen Oasis Network, merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemine finansman ve gizlilik çözümleri getirmek için kuruluşmuş bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Projenin yerel token’ı olan ROSE ise projenin finansman ve kripto para dalını oluşturuyor.

Kripto para piyasalarında son haftada oldukça iyi bir performans gösteren ROSE, haftanın başında 0.37 dolardan işlem görürken, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.58 dolardan alıcı buluyor. Bu bir hafta içerisinde yüzde 57‘lik bir artış demek oluyor.

ECOMI BTCHaber.com
Kripto Paralarda Bu Hafta

Ecomi (OMI): Yüzde 37.5 Artış

İsmi her ne kadar ilk başta tanıdık gelmese de, Marvel ve DC gibi şirketler ile NFT ortaklıkları ile bilenen VeVe‘nin üst şirketi olan Ecomi, oldukça başarılı projeler arasında yer alıyor. Singapur merkezli şirketin yerel token’ı olan OMI ise son bir hafta içerisinde iyi performans sergileyen kriptolar arasında yer aldı. OMI, hafta başında 0.5 dolar seviyelerinde işlem görürken, şu anda 0.73 dolardan işlem görüyor.

Near Network NEAR
Kripto Paralarda Bu Hafta

Near Protocol (NEAR): Yüzde 30 Artış

Near Protocol son dönemde oldukça büyük adımlar attı. Özellikle protokolün yaratıcı olan ekip Near Foundation, 150 milyon dolarlık yatırım alarak dikkatleri üzerine çekti. (Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz. )

Bu haberlerden etkilenmiş olacak ki NEAR yüzde 30‘luk bir artış görerek hafta başındaki 34.3 dolarlık fiyatından 45.51 dolara kadar yükseldi. Son olarak Near Protocol’ün kullanıcıların internet üzerinden kullanabilecekleri merkeziyetsiz uygulamalar oluşturulmasına imkan veren bir proje olduğunu belirtelim.

FTX Token BTCHaber.com
Kripto Paralarda Bu Hafta

FTX Token (FTT): Yüzde 28 Artış

Popüler kripto para borsaları arasında yer alan FTX, kendi kripto parasıyla da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 84.31 dolarlık seviyesinden düşüş yaşayan FTT, hafta boyunca yüzde 28‘lik bir artış yaşayarak performasını artırdı. İçeriğimizin yazımı itibarıyla 45.51 dolardan işlem gören FTT, 6.3 milyar dolarlık bir piyasa değerine de sahip.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
468.932,11 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
31.140,89 TL 1,24%
tetherUSDT/TRY
15,81 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
15,83 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
4.783,74 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 0,89%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 2,18%
solanaSOL/TRY
811,76 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,33%
Bağlantıyı kopyala