Kripto Para Yasasına Dair Açıklama! ProShares’dan ETF

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in yeni bölümü yayınlandı. Kripto Bülten’in bu bölümünde birçok önemli konuya değinildi. Bu konular arasında en dikkat çekici olanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı kripto para yasası açıklaması oldu.

Nelerden Bahsedildi?

-Türkiye’nin kripto para sektörüne olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Bu ilgi düzenleyicilerin de dikkatinden radarında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta ekonomi basını temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı sırasında Erdoğan, Kripto para yasasının hazır olduğunu söyleyerek, çok yakında yasanın meclise gönderileceğini ekledi.

-Dogecoin hayranı ve en güçlü destekçisi olarak bilinen Elon Musk, ünlü podcaster Lex Fridman’ın programında Satoshi Nakamoto olduğu şeklindeki söylentileri bir kez daha yalanladı. Kendisi bitcoinin kurucusu olduğunu reddetti ancak Satoshi Nakamoto olabilecek kişi ile ilgili tahminini aktardı.

-Kriptoların en popüler alanlarından olan NFT‘ler, özellikle şarkıcılar tarafından son dönemde oldukça ilgi görüyor. Son olarak ünlü rock şarkıcısı Ozzy Osbourne, 9.666 NFT’den oluşan bir koleksiyon ile NFT dünyasına giriş yaptı. Bunun yanında Bundle, 2021 yılında yaşanan dikkat çekici olayları NFT koleksiyonu ile bir araya getirdi. Bundle yeni koleksiyonunu yılbaşı kartı konsepti şeklinde yayınladı. 2021 yılına gülümseyerek veda etmeyi amaçlayan projede, birçok önemli olay dikkat çekiyor.

-Metaverse ile ilgili ürünlerin popülaritesi, ProShares’in sektöre yeni bir ETF ile katılmasıyla taçlanmış oldu.ProShares, ProShares Metaverse Theme ETF adı verilen metaverse odaklı bir ETF için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala