Kripto Para ve Fitness İlişkisi İnsanların İlgisini Çekiyor

kripto para ve fitness iliskisi insanlarin ilgisini cekiyor

Facebook’un metaverse vizyonu kapsamında ismini Meta’ya çevirmesinin ardından metaverse kavramı tüm dünyada daha görünür oldu. Birçok şirket, metaverse’e şimdiden taşındı, ofis açtı, etkinlikler gerçekleştirdi. Fitness odaklı web sitesi FitRated da bir anket yaparak, metaverse, kripto para ve fitness ilişkisinin insanlar için ne ifade ettiğini mercek altına aldı.

Kripto Para, Metaverse ve Fitness

Fitness odaklı web sitesi FitRated, 1.001 Amerikalıya Blockchain odaklı bir anket yaptı. Ankete katılanların yüzde 81’i egzersiz yaparken kripto para birimi kazanarak motive olacağını söyledi. Her 10 kişiden 4’ü ise metaverse‘te bir fitness üyeliği için mevcut spor salonu üyeliğini iptal edebileceğini belirtti. Katılımların 4’te 3’ü kripto para birimleriyle spor salonu üyeliğini başlatma fikrine sıcak bakarken, katılımcıların yüzde 60’ından fazlası 1 BTC için 1 yıl boyunca haftada 5 gün egzersiz yapabileceğini söyledi.

Daha önce Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yapılan bir ankette, paranın insanları spor salonuna gitmeye motive etmeyeceği sonucu çıkmıştı. FitRated’in anketinde ise işin içine Blockchain teknolojisi girince her şey değişiyor.

 İnsanlar özellikle egzersiz için bu teknolojinin deneyimi oyunlaştırmaya yardımcı olmasını istiyor.

kripto para ve fitness iliskisi insanlarin ilgisini cekiyor 2

Katılımcıların ilgilendiği kripto para birimleri ise şöyle sıralanıyor: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin.

Kripto para birimleri çok fazla mesafeyi kapsayan fitness türlerine motive ediyor. Burada yürüyüş yüzde 49.1 ile önde. Yüzde 47.2 ile bisiklet binme ikinci, yüzde 39.3 ile koşma üçüncü.

Ayrıca en popüler tokenize fitness uygulamaları da ankette belli oldu.

Liste şu şekilde:

Lifecoin – %54.7
Sweatcoin – %43
Lenfo – %39.5
ActiFit – %34.7
Vlik – % 16.9

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala