Kripto Para Sektöründe Neler Yaşandı?

piyasalar gune nasil basladi 20

Kripto para sektörü her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

Kripto Para Borsası Bittrex, ABD Operasyonları Hakkında Yeni Bir Karar Aldı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde kripto şirketlerine sert baskılar uygulamaya devam ediyor. Bu noktada SEC başkanı Gary Gensler, her defasında kripto borsalarına ve kripto projelerine sert yaptırımlar uygulanacağının sinyalini verse de diğer ülkelerin de benzer kararlar alması için Gary Gensler, görüşmeler yapmaya devam ediyor. Yaşanan bu olayların ardından kripto para borsası Bittrex cephesinden yeni bir ABD kararı geldi.

Elizabeth Warren, Seçim Kampanyasına Kriptoyu da Dahil Etti

Kripto para sektörü ile ilgili yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile sık sık gündeme gelen isimlerden biri olan Kripto karşıtı duruşu ile tanınan ABD senatörü Elizabeth Warren’dan yeni bir hamle geldi. Elizabeth Warren, seçim kampanyasına kripto paraları da dahil etti ve bu anlamda bir “anti-kripto ordusu” kurduğunu belirtti.

ChatGPT’ye Suçlama: “Önyargılı ve Aldatıcı”

Uluslararası bir kuruluş olan Yapay Zeka ve Dijital Politika Merkezi (CAIDP), güçlü yapay zeka sistemlerinin tüketicilere sunulmasını durdurmak amacıyla ABD Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) şikayette bulundu.

SBF, ABD’nin Kendisine Olan Suçlamalarına İtiraz Edebilir

Başarısız kripto para borsası FTX’in kurucusu olan Sam Bankman-Fried’in davaları devam ediyor. Artık gözden düşmüş olan eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in avukatları, Bahamalar’dan ABD’ye iade edilen SBF’ye yönelik suçlamalara itiraz etmeye hazırlanıyor.

Japonya, Dijital Yen’i Araştıracak

Japonya Maliye Bakanlığı, merkez bankası para birimi (CBDC) ve dijital yen için önümüzdeki ay bir uzman paneli düzenlemeyi planlıyor. Kriptolara yönelik sıkı düzenlemeleri ile bilinen Japonya‘nın dijital yen testlerine başlaması da bekleniyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.215,44 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
38.357,39 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.281,26 TL 0,57%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
38.340,48 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,82%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala