Kripto Para Sektöründe Neler Yaşandı? (5-12 Mart)

solana merkezli kripto odeme girisimi tiplink yatirim aldi 2

Kripto para sektörü her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

USDC Krizinde Bir Kullanıcı 2 Milyon Dolara 0,05 USDT Satın Aldı

Kripto para piyasası USDC ile çalkalanırken yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çıkan son haberlere göre; USDC krizinde bir kişi, 3CRV (DAI, USDC, USDT) likidite havuzundaki 2 milyon doları USDT’ye çevirmek istedi. Şanssız kullanıcı, 2 milyon dolara 0,05 USDT satın aldı.

BlockFi’nin Silicon Valley Bank’ta Sigortasız 227 Milyon Dolarlık Fonu Bulunuyor

İflas eden kripto borç verme platformu BlockFi zor günler yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılın ortalarında kripto para borsası FTX tarafından satın alınan ve daha sonrasında FTX’in iflas başvurusuyla yeni bir kriz yaşamaya başlayan BlockFi, Silicon Valley Bank’tan etkilenen şirketler arasında yer aldı.

Silicon Valley Bank, Yüzde 60 Değer Kaybetti

Kripto odaklı banka olan Silvergate Bank’ın operasyonlarını durdurma kararı alması diğer şirketleri de olumsuz etkiliyor. Silicon Valley Bank bu süreçte en çok etkilenen şirketlerden birisi oldu. Banka kısa süre içerisinde yüzde 60 değer kaybetti ve bekleyen işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Hedera, Ağ Hizmetlerini Kapattı

Kripto para sektörü son dönemde oldukça hareketli günlerden geçiyor. Şirketler tarafından açılan davalar, itirazlar derken bir haber de dağıtılmış defter Hedera Hashgraph’ın arkasındaki ekip olan Hedera’dan geldi. Hedera Mainnet’te birkaç likidite havuzu tokenı’nın çalınmasına yol açan bir akıllı sözleşme açığını doğruladı.

Blockchain.com’dan Yeni Varlık Yönetimi Kararı

Kripto finansal hizmetler şirketi Blockchain.com cephesinden kripto operasyonlarına dair yeni kararlar açıklanmaya devam ediliyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Blockchain.com, kısa bir süre önce başlatmış olduğu varlık yönetimi koluna dair yeni bir karar aldı. İddialara göre Blockchain.com, varlık yönetimi kolunun faaliyetlerini askıya alma kararı aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala