Kripto Para Sektöründe Neler Yaşandı? (19-26 Şubat)

ahbap bagislari btcturke aktariliyor piyasadaki yukselis bagislarin degerini artirdi1

Kripto para sektörü her geçen gün yeni haberlere ev sahipliği yapıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

New York Başsavcısı, CoinEx’e Dava Açtı

Son dönemde artan düzenleyici baskılarının bir parçası olarak, kripto şirketlerine açılan davaların sayısı artıyor. New York Başsavcısı Letitia James, CoinEx’e dava açtığını duyurdu.

Binance, Token Rezervlerini Yönetmek İçin Yeni Sisteme Geçiyor

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, token rezervlerini yönetmek için yeni bir sisteme geçiş yapıyor. Binance şimdi de token rezervlerini yönetmek adına “yarı otomatik” bir sürece geçiyor.

Fed Toplantı Tutanaklarında Üyelerin Düşünceleri Belli Oldu

ABD merkez bankası (Fed) toplantı tutanaklarını yayımladı. Yayımlanan toplantı tutanaklarına göre, Fed yetkilileri en son toplantıda enflasyonun düştüğüne dair işaretlerin gözlendiğini ancak daha fazla faiz artışı ihtiyacını karşılamak için bu verilerin yeterli olmadığını belirtti.

JPMorgan’dan Kripto Laboratuvarı Planı

JPMorgan, Yunanistan’ın başkenti Atina’da bir kripto laboratuvarı açacak. Kripto laboratuvarında şifreleme ve veri güvenliği çalışmaları yapılacak. JPMorgan’ın DeFi platformu Onyx Başkanı Tryone Lobbam, bankanın Onyx’i desteklemek için blockchain ile ilgili yetenekler oluşturmaya odaklanacağını açıkladı. Lobbam’a göre laboratuvarın öncelikli odağı Onyx için yeni yetenekler olacak.

IMF, Kripto Politika Çerçevesini Onayladı

Birçok düzenleyici kurum kripto para birimleri ile ilgili yaptıkları çalışmalar ve açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. Çıkan son haberlere göre; Uluslararası Para Fonu (IMF) yönetim kurulu, fon tarafından yayınlanan kripto varlık politikası hakkında bir makaleyi değerlendirdi ve önerilen politika çerçevesiyle aynı fikirde olduğunu ifade etti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala