Kripto Para Sektöründe Neler Yaşandı? (12-19 Mart)

ahbap bagislari btcturke aktariliyor piyasadaki yukselis bagislarin degerini artirdi1

Kripto para sektörü her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

SVB’den İflas Başvurusu!

Silicon Valley Bank’ın ana şirketi SVB Financial Group, iflas koruma başvurusunda bulundu. SVB Financial’ın New York’ta açılan Bölüm 11 başvurusunda 10 milyar doları bulan varlık ve yükümlülükleri listelendi. Federal Rezerv sisteminin bir parçası olduğu için iflasa uygun olmayan SVB’ye ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından kayyum atanmıştı.

Salesforce, Polygon ile İş Birliği Yaptı

Son dönemde kripto para sektöründe birçok farklı şirket çalışmalarını bir adım öteye taşıyabilmek için iş birliklerini artırıyor. Çıkan son haberlere göre; müşteri ilişkileri yönetimi yazılım şirketlerinden biri olan Salesforce’un, müşterilerinin Polygon blok zincirinde NFT tabanlı sadakat programları geliştirmelerine yardımcı olmak için Polygon Labs ile ortaklık kurduğunu söyledi.

11 Banka First Republic Bank’ın İmdadına Yetişti

ABD’de bankacılık krizinin yayılmasını önleme çalışmaları sürüyor. İflas dalgasında son halkanın First Republic Bank olacağı konuşuluyordu. 11 büyük banka, First Republic Bank‘ın imdadına yetişti. First Republic Bank‘ın 30 milyar dolar mevduat alacağı bildirildi.

Microsoft Edge Tarayıcısına Kripto ve NFT Cüzdanı Ekleniyor

Yazılım devi Microsoft’un Chromium tabanlı internet tarayıcısı olan Microsoft Edge, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam eden Microsoft Edge ortaya çıkan son bilgilere göre web3 alanına da öncülük etmeyi planlanıyor. Raporlara göre Microsoft Edge internet tarayıcısına göre kripto ve NFT cüzdanı eklenecek.

Euler Saldırısına Bağlı Cüzdandan Lazarus’a Transfer

Euler protokolüne yapılan saldırı ile geçen yıl Axie Infinity‘nin Ronin ağının hacklenmesiyle ilişkili adresler etkileşim halinde olduğu bildirildi. Ronin ağına düzenlenen 625 milyon dolarlık siber saldırının arkasında Kuzey Koreli hacker’ların olduğu belirtilmişti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
532.191,70 TL 1,17%
ethereumETH/TRY
33.889,15 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,46%
bnbBNB/TRY
6.235,55 TL 0,40%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,47%
xrpXRP/TRY
8,75 TL 2,10%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,45%
staked-etherSTETH/TRY
33.888,58 TL 1,36%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,76%
Bağlantıyı kopyala