Kripto Para Piyasasında Neler Oldu?

kripto veri sirketi kaikoya 53 milyon dolarlik yatirim

FTX krizi ile berber kripto para sektöründe daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

Binance, Japonya Merkezli Kripto Borsası BitCoin’i Satın Aldı

Kripto para borsaları son dönemde yaptıklar çalışmalar ile sık sık gündeme geliyor. Son olarak Binance‘ten bir hamle geldi. Borsa Japonya pazarına girmek amacıyla kripto para borsası Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın aldığını duyurdu.

Telegram Mahkeme Kararı ile Suçluların Verilerini Paylaştı

Kripto para sektöründe öne çıkan 3 farklı platform bulunuyor. Bunlar DiscordTwitter ve Telegram olmak üzere en çok tercih edilen topluluk alanlarında ilk sıradalar. Bu noktada bu platformların gizliliği de oldukça büyük önem kazanıyor. Ancak Telegram‘ın Hindistan’daki bir mahkemede bahsi geçen suçluların IP’leri dahil olmak üzere verilerini paylaşması akıllarda soru işaretleri doğurdu.

Binance Labs’den Ambit Finance’e Yatırım

Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, BUSD ve diğer seçkin kripto varlıklarının faydasını artırmak için yeni yapılandırılmış finansal ürünler kullanan bir DApp projesi Ambit Finance‘e 4.5 milyon dolara kadar taahhütte bulunmak için stratejik bir yatırım yaptı.

Anlaşma ayrıca Binance Labs ve Ambit’in inovasyon, güvenlik ve risk kontrolüne odaklanarak geleceğin DeFi uygulamalarını başlatma konusunda iş birliği yapmasını ve BNB Zinciri ekosistemi ve ötesindeki projelerle ortak olmasını sağlıyor.

DeFi Protokolü Ankr, Hack Saldırısına Uğradı

Kripto para sektörü gelişeme kaydetmeye devam ederken, bu alandaki saldırılar da artış gösteriyor. Son olarak hack saldırısı ile gündeme gelen isim DeFi protokolü Ankr oldu. DeFi protokolü, kod yapısında sınırsız token basılmasına izin veren bir hata nedeniyle saldırıya uğradı. Bu hata, katrilyonlarca dolarlık bir token basımı gerçekleştirdi. Hacker, aBNBc tokenını bastıktan sonra, 20 trilyon aBNBc ile BNB alımı gerçekleştirdi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala