Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Yükselenler

Haftanin yükselenleri

Kripto para piyasası oldukça dalgalı bir dönemden geçiyor. Bir taraftan piyasaların etki alanı Bitcoin‘in (BTC) yükselişi ve düşüşü ile ilişkilendirilse de bazı kripto paralar anlık yükselişler ile haftayı yatırımcının yüzünü güldürerek tamamlamayı başarıyor. Gelin bu hafta kripto para piyasalarında en çok yükselen kripto paralar hangileri inceleyelim. Öncelikle:

Kripto Para Piyasalarının Bu Hafta Yükselenleri

XRP

Bu haftayı en büyük yükseliş ile kapatan kripto para şüphesiz XRP oldu. Öyle ki XRP, haftanın başında 0.341 dolardan fiyatlanırken, haftanın sonlarına doğru 0.55 dolara kadar çıktı. Yaşanan davalardaki gelişmeler ile birlikte fiyatında yükselişler yaşayan XRP, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.49 dolardan fiyatlanırken haftayı da yüzde 48’lik bir artışla kapatıyor.

Kripto Para Piyasalarının Bu Hafta Yükselenleri

Algorand (ALGO): Yüzde 28 Yükseliş

DeFi Llama verilerine göre ALGO‘nun fiyatının kısa zaman aralığında ağ etkinliğindeki ve ekosistem büyümesindeki ani artışla desteklendiğini gösteriyor. Geçtiğimiz hafta boyunca Algorand‘ın kilitli toplam değeri (TVL), yüzde 13’lük bir artışla veya ağa katılan 250 milyon dolarlık fiyatı takip etti. Bu ya fiyata oldukça olumlu yansıdı. Haftaya 0.29 dolar ile başlayan ALGO, 0.42 dolara kadar çıkarken içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.37 dolara kadar çıktı.

Kripto Para Piyasalarının Bu Hafta Yükselenleri

Chiliz (CHZ): Yüzde 25 Yükseliş

Haftayan 0.20 dolarlık fiyatı ile başlayan Chiliz (CHZ), hafta içerisinde yüzde 35’lik bir artış ile 0.28 dolara kadar çıktı. Anlık bir yükseliş sonrası düzeltmelerden de iyi bir performans ile çıkmayı başaran CHZ, haftanın yatırımcılarına en çok kazandıran kripto paraları listemizde üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.995,17 TL 1,78%
ethereumETH/TRY
24.200,26 TL 2,92%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.535,83 TL 1,75%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,37 TL 0,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 0,95%
cardanoADA/TRY
6,09 TL 1,19%
matic-networkMATIC/TRY
17,50 TL 2,24%
Bağlantıyı kopyala