Kripto Para Piyasası Değeri 1 Trilyon Doların Üzerine Çıktı

kripto para piyasasi degeri 1 milyon dolarin uzerine cikti

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasaları için çok kötü bir yıl oldu. Pek çok kripto şirketi iflas başvurusunda bulunurken kötü haberler birbirini takip etti. 2023 yılı ise kripto para birimleri için yeni bir başlangıç oldu.

Kripto Para Piyasası Büyümeye Devam Ediyor

2022 yılında kötü bir performans gösteren kripto endüstrisi yaralarını sarmaya başladı. Son zamanlardaki olumsuz kripto ve makroekonomik gelişmelere rağmen, toplam kripto para piyasası değeri 21 Ocak tarihinde 1 trilyon doların üzerine çıktı. Verilere bakıldığında kripto para piyasasının daha da büyümesi bekleniyor.

kripto para piyasasi degeri 1 milyon dolarin uzerine cikti 2

Lider kripto para birimi Bitcoin haberin yazımı esnasında 23,057.93 dolardan işlem görüyor. Piyasalar, kripto ticaret firması Genesis’in 19 Ocak tarihindeki iflas başvurusu sonrasında yaşanabilecek etkileri ölçeklendirirken, Bitcoin fiyatı geçen hafta yüzde 8 arttı ve gün içinde 23.100 dolar seviyesine kadar çıktı.

Kripto piyasalarında yaşanan endişeler arasında, iflas başvurusu yapan Genesis Capital’in en büyük borçlusunun ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG) olması yatıyor. Barry Silbert’in kurucusu olduğu Digital Currency Group’un portföyünde pek çok şirket bulunuyor. Bu şirketlerden birisi de kripto fon yönetim şirketi olan Grayscale bulunuyor. Bu noktada Genesis’in iflas başvurusu zincirleme bir reaksiyon başlatarak Grayscale’in de iflas etmesine neden olabilir.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala