Kripto Para Piyasası Aşırı Düşüşle Karşı Karşıya

kripto para piyasasi asiri dususle karsi karsiya

Tüm kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde Fed’in tutanaklarının açıklamasının ardından Bitcoin‘in (BTC) 46.000 dolardan, 42.700 dolar seviyelerine kadar gerilemesiyle alt üst oldu. Bu düşüşten birçok altcoinde etkilendi. Bunun yanında Ethereum (ETH), Bitcoin’i takip ederek 3.200 doların altına kadar düştü. Ayrıca yakın zamanda yayınlanan analiz raporu, ilk on kripto para biriminden bazılarının düşüş yaşadığını ve FUD ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

BTC Dahil Olmak Üzere Kripto Para Birimi Aşırı Düşüş ile Karşı Karşıya

Yaşanan son düşüş ile beraber analiz veri sağlayıcısı Santiment’e göre; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere altı büyük kripto para biriminin, fiyatlarının büyük miktarda FUD (korku, belirsizlik, şüphe) ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Bu arada, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, kripto piyasasında “aşırı korku” seviyelerini gösteriyor. Bunun yanında ünlü Çinli kripto gazetecisi Colin Wu bu seviyenin, geçen yılın 21 Temmuz’undan bu yana en düşük seviye olduğunu paylaştı.

Son olarak bu kripto para birimlerinin haberin yazımı esnasında ne durumda olduklarını inceleyelim. CoinMarketCap tarafından elde edilen verilerine göre; Bitcoin (BTC), 41,888.60 Ethereum (ETH), 3.217.86 Binance Coin (BNB), 454.50 Solana (SOL), 145.91 Cardano (ADA) 1,24 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 499.395,02 TL 2,84%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.366,69 TL 3,97%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.132,02 TL 4,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,31%
cardano
Cardano (ADA) 14,30 TL 1,12%
solana
Solana (SOL) 1.324,84 TL 9,79%
xrp
XRP (XRP) 8,22 TL 2,39%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,57 TL 0,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,69 TL 7,31%
Bağlantıyı kopyala