Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Yaşanan Önemli Gelişmeler

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3

Bu hafta sizler için geçtiğimiz hafta kripto para dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri ve en çok okunan haberleri derledik. Bu hafta kripto para dünyasında neler yaşandı birlikte hatırlayalım;

1-Elon Musk, Dogecoin Paylaşımlarına Devam Ediyor

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, uzun süredir Dogecoin (DOGE) hakkında paylaşımlarını sürdürüyor. Kripto para dünyasında sık sık adından söz ettiren milyarder girişimci kimi zaman piyasayı manipüle etmekle suçlansa da oldukça büyük ilgi görüyor.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 2

Geçtiğimiz hafta Elon Musk Dogecoin ve Shiba Inu üzerinde yaptığı paylaşımlar ile kripto dünyasında oldukça sıkı takip edildi. Son olarak Musk, Dogecoin’in kurucusu Billy Marcus’un twitter üzerinden yaptığı paylaşımına yorumda bulundu.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

2-Dogecoin ile Shiba Coin Yükselişi ve Gelişmeleri

Shiba tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmasıyla birlikte her geçen gün adından daha da söz ettiriyor. Verilere göre, Shiba geçtiğimiz haftalarda, Dogecoin’i tahtından etmeyi de başardı ancak yerini uzun süre koruyamadı. 

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 3

Ayrıca yükselişi ile Shiba önemli şirketleri geçmeyi de başarmıştı. Piyasa değeri bakımından Japonya merkezli otomotiv şirketi Nissan’ı ve Güney Koreli teknoloji şirketi LG’yi geride bıraktığını hatırlayalım.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

3-Dogecoin ve Shiba Inu Hindistan’da Büyük İlgi Görüyor

Geçtiğimiz hafta Shiba Inu ve rakibi Dogecoin, Hindistan borsalarında yoğun ilgi gördü.

BusinessLine tarafından hazırlanan bir rapora göre, Dogecoin, son altı ayda 10 milyondan fazla müşterisi ile Hindistan’ın en büyük kripto borsası olduğunu iddia eden CoinSwitch Kuber’in toplam işlem hacmine yüzde 13,76 katkıda bulundu. 

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3

Kısa bir süre önce Dogecoin’in işlem hacmi, aynı dönemde Bitcoin ve Ethereum’u aştı ve bu da toplam işlem hacmine sırasıyla yüzde 6.04 ve yüzde 6.06 katkıda bulunmuştu. Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından olan CoinSwitch Kuber ise henüz Shiba Inu’yu listelemedi.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

4-Kasım’da Para Piyasalarını Neler Bekliyor?

Ekim’de dolar/TL kurunun 9,84’e yükselmesi, para piyasalarının stresli günler geçirmesine neden olmuştu.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 4

İslam Memiş’in geçtiğimiz hafta yayınlanan yazısında, Kasım ayındaki kripto para piyasası hakkında değerlendirmede bulundu.

“TCMB, Kasım’da dolar/TL kurunun 9,40-9,70 lira bant aralığında tutmayı başarırsa, Kasım toplantısında faizlere dokunmazsa, dış politikada olumlu açıklamalar gelirse (ki geleceğini öngörüyorum) dolar/TL kuru, altın ve gümüşün gram fiyatlarında aşağı yönlü trendler başlayabilir diye tahmin ediyorum.”

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

KuCoin ve Blocktopia, Birlikte Metaverse İnşa Ediyor

KuCoin; yeni ürün ekosistemi Meta Office’i duyurdu. KuCoin ve Blocktopia işbirliğinden çıkan Meta Office bir metaverse girişimi olarak tanımlanabilir. Kripto varlık alım satım platformu KuCoin tarafından yapılan açıklamaya göre bu, platformun metaverse planları için önemli bir dönüm noktası.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 5

KuCoin, Meta Office‘in duyurusunu resmi web sitesi üzerinden yaptı. Aynı zamanda bu duyuru platformun Twitter hesabından da paylaşıldı. KuCoin Meta Office’in, şirket için sanal dünyaya giden yolda önemli bir kilometre taşı olduğu söyleniyor.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 653.233,39 TL 1,31%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.288,63 TL 2,71%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.151,31 TL 4,62%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,72%
solana
Solana (SOL) 2.345,11 TL 5,13%
cardano
Cardano (ADA) 18,62 TL 2,77%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 2,14%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,92 TL 0,34%
polkadot
Polkadot (DOT) 421,48 TL 1,70%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 4,62%
Bağlantıyı kopyala