Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (3-10 Nisan)

cme 11 kripto para birimi daha ekliyor

Kripto para dünyasında birçok önemli gelişme yaşanmaya devam ediyor. Bizde bu hafta kripto para dünyasında neler yaşandı sizler için derledik.

Genç (Bitcoin) & Yaşlı (Altın) Çatışması Zaman Kaybı!

BTCHaber yazarlarından İslam Memiş, “Genç (Bitcoin) & Yaşlı (Altın) Çatışması Zaman Kaybı!” adlı bir yazı yayımladı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 nisan

İslam Memiş yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bir şeyleri öğrenene kadar sistem kendini güncelliyor ve bir üst adımı öğretmeye başlıyor. Durum böyle olunca toplumun sinirleri oldukça geriliyor. Bir yandan yeni düzene ayak uydurma gayreti, bir yandan enflasyon karşısında alım gücünün azalması, bir yandan risklerin artması hayatın tadını tuzunu kaçırdı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) yüzde 4.6 değer kaybederken, diğer birçok kripto da lider kriptoyu takip etti. Solana (SOL), Avalanche gibi dev kriptolar yüzde 10’un üzerinde değer kaybederken, ikincil lider Ethereum (ETH) ise yüzde 7’ye yakın değer kaybı yaşadı. 

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 nisan 2

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Üretilen Bitcoin (BTC) Sayısı 19 Milyonu Aştı

Belki de geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konusu üretilen Bitcoin miktarının 19 milyonu aşmış olması.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 nisan 3

Son olarak üretilen bu 19 milyonuncu BTC ile birlikte yaklaşık olarak belirlenen bu sayının yine yaklaşık olarak yüzde 90’ı çıkartılmış oldu.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ripple Kurucu Ortağının 5 Milyon Dolarlık Bağışı Dikkat Çekti

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen, dikkat çeken bir bağış ile gündeme geldi. Larsen, Bitcoin‘in kodunu değiştirmek isteyen başlatılan bir çevre kampanyasına 5 milyon dolarlık bağış yaptı. Çevre gruplarının oluşturduğu konsorsiyum, fonları kullanarak madencileri, yazılım geliştiricilerini ve diğerlerini ‘iş kanıtı’ mekanizmasını bırakmaları konusunda ikna etmeyi hedefliyor.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 nisan 4

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

PeckShield, DogeMother Hakkında Uyarı Yaptı

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Dogecoin’den türetilen BNB Zinciri tabanlı DogeMother‘ın aslında bir aldatmaca ürünü olduğunu söyledi. Aşağıdaki grafikten de görüldüğü gibi kripto para biriminin fiyatı yüzde 91 oranında bir düşüş yaşadı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 3 10 nisan 5

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.906,70 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
32.177,44 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,13%
binance-coinBNB/TRY
4.732,53 TL 1,08%
xrpXRP/TRY
6,78 TL 1,07%
cardanoADA/TRY
8,87 TL 1,40%
solanaSOL/TRY
875,39 TL 2,91%
binance-usdBUSD/TRY
15,59 TL 0,24%
polkadotDOT/TRY
168,07 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala