Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (22-29 Ocak)

kripto para piyasasi degeri 1 milyon dolarin uzerine cikti

Kripto para sektörü her geçen gün yeni haberlere ev sahipliği yapıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

DCG CEO’su Silbert ve Genesis’e Dolandırıcılık Suçlaması

Kripto para şirketi Digital Currency Group (DCG) ve iştiraki Genesis’e alacaklıları tarafından dava açıldı. Bir grup Genesis alacaklısı, menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiği iddiasıyla DCG ile kurucusu ve CEO’su Barry Silbert‘e dava açtı. Davacılar, DCG ve Silbert’in kayıt dışı menkul kıymet arzı gerçekleştirdiğini iddia etti. Ayrıca, Genesis’in yatırımcılara yanlış ve yanıltıcı beyan vererek menkul kıymet dolandırıcılığı yaptığı da iddialar arasında yer aldı. 

Deribit, Dubai Lisansı Almak İçin Çalışmalar Yapıyor

Kripto para şirketi Digital Currency Group (DCG) ve iştiraki Genesis’e alacaklıları tarafından dava açıldı. Bir grup Genesis alacaklısı, menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiği iddiasıyla DCG ile kurucusu ve CEO’su Barry Silbert‘e dava açtı. Davacılar, DCG ve Silbert’in kayıt dışı menkul kıymet arzı gerçekleştirdiğini iddia etti. Ayrıca, Genesis’in yatırımcılara yanlış ve yanıltıcı beyan vererek menkul kıymet dolandırıcılığı yaptığı da iddialar arasında yer aldı. 

Philip Hammond, Kripto Merkezi için Çalışmalarını Hızlandırılmasını İstiyor

Kripto para sektöründe birçok isim kripto sektörü hakkında değerlendirmede bulunuyor. Çıkan son haberlere göre; İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond, ülkenin kendisini bir kripto merkezi olarak kurma konusunda bazı komşularının gerisinde kalmasına izin verdiğini söyledi.

Argo Blockchain, Davasında Yatırımcıları Yanıltmakla Suçlanıyor

Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain, Teksas’ta bulunan Helios madencilik tesisini 65 milyon dolara Galaxy Digital’e satacak. Bitcoin madencisi Argo Blockchain, Helios madencilik tesisini 65 milyon dolara Galaxy Digital’e satmayı kabul etti. Sektörün önemli bir bölümünün yanı sıra nakit akışı sorunlarıyla mücadele eden şirket, iflastan kaçınmaya çalışıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala