Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (22-29 Mayıs)

2022 yilinda bitcoin milyonerlerinin sayisi dustu 2

Kripto para dünyasında birçok önemli gelişme yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftanın gündeminde Terra (LUNA) krizi vardı. Bizde bu hafta kripto para sektöründe yaşanan önemli gelişmeleri sizler için derledik.

Ethereum Balinası, 215.000 ApeCoin (APE) Satın Aldı

Son zamanlarda ApeCoin (APE) popüler kripto para birimleri arasında yer almaya başladı. ApeCoin’in popülaritesinin artması ile beraber Ethereum balinalarının da ilgisi artmış durumda.

Ethereum (ETH), BNB Chain ve diğer ağlardaki en büyük 100 cüzdanı takip eden WhaleStats zincir üstü veri izleyicisi, Ethereum balinasının ApeCoin‘i satın almaya devam ettiğini paylaştı.

New York Çevre Komitesi Bitcoin Madencilik Yasağını Dikkate Almayacak

Kısa süre önce New York Meclisi’ndeki milletvekillerinin kripto madenciliği moratoryum yasası olarak da bilinen Bitcoin madenciliğini azaltacak yasa tasarısını çoğunluk oyuyla onayladığını belirtmiştik. Söz konusu bu yasa, belirli karbon bazlı kripto madenciliği operasyonlarının genişletilmesini önleyecek.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 22 29 mayishd 2

Portekiz’de Bir Gayrimenkul, Bitcoin (BTC) Ödenerek Satın Alındı

Kripto para birimleri hemen hemen birçok alanda kullanılmaya başladı. Bu kez elde edilen bilgilere göre; Portekiz’de bir gayrimenkul, ilk kez fiat paraya çevrilmeden doğrudan Bitcoin (BTC) ödenerek satın alındı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 22 29 mayisjf

Portekiz, Braga’da bir daire yapılan bir açıklamaya göre doğrudan Bitcoin (BTC) ile yapılan ilk emlak satışında 3 BTC’ye satıldı.

Blockchain Layer’ların Kavram Açıklamaları

Bilindiği üzere Layer kavramını kripto para dünyasında oldukça sık duyuyoruz. Bu Layer projeleri, mevcut bir Blockchain sisteminin üzerine inşa edilen ikincil bir çerçeveyi veya protokolü ifade ediyor. Bu protokollerin temel amacı, büyük kripto para ağlarının karşılaştığı ölçeklendirme sorunlarını çözmek.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 22 29 mayisgd

Shiba Inu’nun Balina Aktivitesi Gün İçinde Yüzde 300 Arttı

Kripto para piyasaları son dönemde oldukça kritik zamanlardan geçiyor. Öyle ki Bitcoin’in 36.000 dolar bandına inmesi ile birlikte Ethereum ve diğer altcoin’lerde yaşanan düşüş, piyasayı oldukça olumsuz etkiledi. Ancak kripto balinaları alışık olduğumuz bir şekilde bu düşüşlerden faydalanmak istercesine aktivitelerini artırmış durumdalar.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.974,73 TL 2,89%
ethereumETH/TRY
40.921,13 TL 5,08%
tetherUSDT/TRY
23,49 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.558,16 TL 8,00%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,24%
staked-etherSTETH/TRY
40.898,80 TL 5,07%
cardanoADA/TRY
5,68 TL 23,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,14%
tronTRX/TRY
1,57 TL 13,81%
Bağlantıyı kopyala