Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (19-26 Haziran)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 19 26 hazirandfs

Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

New York Stablecoin Yönetimi İçin Yönergeler Yayımladı

Kısa bir süre önce fosil yakıtlarla Bitcoin madencilik yapılmasını sınırlandıran bir yasa tasarısı üzerinde çalışmalar yürüten New York kripto endüstrisi için yeni adımlar atmaya devam ediyor. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı, Terra (LUNA) stablecoini çöküşü sonrasında stablecoinler için üç temel yönerge yayımladı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 19 26 hazirand

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Spencer Dinwiddie’nin Blockchain Platformuna, Milyon Dolarlık Yatırım

Son dönemde birçok kripto para şirket finansman turlarından oldukça önemli gelirler elde ediyor. Bu kez NBA yıldızı Spencer Dinwiddie’nin kurucu ortağı olduğu sosyal Blockchain platformu Calaxy, 26 milyon dolar topladığını duyurdu.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 19 26 hazirand 1519706

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İran’daki Kripto Faaliyetlerinin Yüzde 85’ini Bitcoin Madencileri Oluşturuyor

Bitcoin madenciliğinde en üst sıralarda yer alan İran, madencilikten önemli bir gelir elde etti. Geçtiğimiz günlerde yasa dışı kripto madenciliği için uyguladığı para ve hapis cezalarını artırdığını duyuran İran’da yasa dışı Bitcoin madenciliği yapılmaya devam ediyor.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 19 26 haziranda

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Shiba Inu Ödemeleri, BitPay ile 179 Ülkede Etkinleştirildi

Popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB) ile ilgili olarak yeni gelişmeler meydana geliyor. Genellikle yakım haberi ile sık sık gündeme gelen Shiba Inu bu kez ödeme yöntemi olarak kullanılması ile gündemde yer alıyor.

shiba inu dTx0 cover

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Güney Kore’de Kazara 200 Bitcoin Alan Kişiyi Aklandı

Kripto cüzdanınıza kazara 200 Bitcoin gönderilse ne yapardınız? Güney Kore’de bir süredir devam eden ve kripto cüzdanına yanlışlıkla 200 Bitcoin (BTC) gelen kişi mahkeme tarafından aklandı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala