Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (10-17 Temmuz)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 10 17 temmuzad

Kripto para piyasası zor dönemden geçerken, kripto para sektörü her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

Blockchain ve Kripto Sektöründe Yapılan Fon Anlaşmaları

Fransa merkezli bir kurumsal kripto ödeme girişimi olan Request Finance, Animoca Brands, Balderton Capital ve XAnge’den bir tohum finansman turunda 5.5 milyon dolar topladı. Diğer melek yatırımcılar arasında Sebastien Borget, Michael Kong ve Stani Kulechov ve Julien Bouteloup vardı. 

blockchainis

Kripto Dayanışması: Kripto Borsasından El Salvador’a BTC Bağışı

Kripto para sektöründe topluluk dayanışması oldukça güçlü. Birçok proje oluşturduğu topluluklar ile birlikte önemli konumlara gelirken, projeler de bu topluluklara oldukça güzel geri dönüşler yapabiliyor. Bu noktada bu dayanışmanın bir örneği daha yaşandı. Kripto para borsası Bitfinex, Bitcoin‘in resmi para birimi olarak kabul edildiği ilk ülke olan El Salvador’a 36 Bitcoin (BTC) ve 600 bin dolar değerinde Tether (USDT) bağışladı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 10 17 temmuzd

Kripto Borsası BitMEX Rusya’ya Yaptırım Uygulayacak

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi devam ederken, kripto şirketleri Rusya’nın bu hamlesi sonrasında yeni yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Kripto borsası BitMEX artık Rus vatandaşlarına hizmet vermeyeceğini açıkladı.

MetaMask Kurucu Ortakları Kripto Para Açıklaması

MetaMask, altıncı yıl dönümüne yaklaşırken projenin kurucu ortakları Dan Finlay ve Aaron Davis piyasanın ve projelerinin genel durumu hakkında Motherboard’a röportaj verdi. MetaMask kurucu ortağı Aaron Davis, Motherboard‘a verdikleri röportajda “Çok geç olabilir ancak paranızı kripto para birimlerine yatırmak kumar oynamaktır.” açıklamalarında bulundu.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 10 17 temmuzadd

Glassnode: Bitcoin En Derin Ayı Piyasası Bölgesinde

Kripto para piyasası Haziran ayında oldukça kötü bir performans sergileri. Bu performansın arkındaki en büyük etkenlerden birisi ise şüphesiz Terra ekosisteminde yaşanan devasa çöküş oldu. Bunu artan küresel enflasyon ve düzenleyici açıklamaları takip etti. Blockchain ve kripto analiz şirketleri Glassnode da yeni raporunda Bitcoin’in performansına değindi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.011,08 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
40.657,42 TL 5,84%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.531,36 TL 8,89%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,51%
staked-etherSTETH/TRY
40.689,85 TL 5,71%
cardanoADA/TRY
5,66 TL 23,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,39%
tronTRX/TRY
1,57 TL 14,04%
Bağlantıyı kopyala