Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu? (19-26 Aralık)

kripto para dunyasinda bu hafta neler oldu 19 26 aralik

Her geçen gün kripto para piyasasına olan güven artıyor. Bu güven ile birlikte kripto para dünyasında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu hafta Shiba Inu’nun Ethereum ağında en çok kullanılan üçüncü kripto para birimi olmasından, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yapılan denetimlerde tespit edilen ihlaller sonucu kripto para borsası Binance’e ceza kesilmesine kadar birçok önemli gelişme yaşandı.

Bu hafta yaşanan önemli gelişmelere birlikte göz atalım;

1-TRYC Paribu’da Listeleniyor, Peki TRYC Coin Nedir?

Geçtiğimiz hafta belirttiğimiz üzere Paribu, geçen hafta yeni bir listelemesi duyurmuştu. TRYC coin, Paribu üzerinden listelenmeye 13 Aralık gününden itibaren başladı. Alış satış işlemlerinin başlamasından sonra birçok kişi TRYC coin merak konusu oldu.

kripto para dunyasinda bu hafta neler oldu 19 26 aralik

Ethereum, Blockchain’i üzerinde çalışan her bir TRYC için banka hesaplarında 1 TL tutuluyor. Burada, bağımsız şirketler süreci periyodik olarak denetliyor. Bunun yanında Paribu bu hafta dijital tasarım stüdyosu olan SHERPA isimli şirketi satın aldığını açıkladı

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz

2-Shiba Inu, Bu Hafta Ethereum Ağında En Çok Kullanılan 3. Token Oldu

Shiba Inu hemen hemen her hafta önemli gelişmeler ile listemiz de yer buluyor. Bu kez Etherscan‘ın 20 Aralık’ta yayımlanan verilerine göre; Ethereum ağında en çok kullanılan üçüncü kripto varlık Shiba Inu (SHIB) oldu. Verilere göre Shiba Inu’nun önünde Tether (USDT) ve USDC yer aldı.

Shiba Inu dog 2021

Etherscan verilerine göre Shiba Inu, 485.935 USDT ve 232.311 USDC’ye takiben 78.089 kullanıcıya sahip ve listede üst sıralarda yer alıyor. Bunun yanında bu hafta İngiliz Virgin Adaları merkezli kripto borsası NiceHash’den Shiba Inu desteği geldi. NiceHash borsası Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Shiba Inu kripto para biriminin artık kripto para borsasında kullanılabileceğini duyurdu.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz

3-Dolara Endeksli Mevduat’tan Ötesi

BTCHaber yazarlarından Erkan Öz’ün bu haftaki yazısı Türkiye’in gündemi. Erkan Öz bu hafta yönetimin, Dolara Endeksli Mevduat (DEM) uygulaması getirmesi üzerine bir yazı yazdı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler oldu 19 26 aralik 2

Erkan Öz; stratejik genel çerçeveye göre Türkiye’nin duruşunun nasıl olması gerektiğini vurguladı:

İlk olarak enflasyona yol açan sınırsız basılan paralardan kaçınmak. Bir başka deyişle: Merkez Bankası rezervine sınırlı parasal varlıklar doldurmak. Yani: Altın, Gümüş, Bitcoin ve Blokchain alanında gerçekten önemli işler yapan sınırlı altcoinleri kasaya koymak. İkinci yapılması gereken şey, Türkiye ekonomisinin katma değerli ürün üretimini arttırmak. Enflasyonun ve döviz sorununun arkasında cari işlemler açığı var.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz

4-Binance’e Türkiye’de 8 Milyon Lira Para Cezası Kesildi

Binance’e, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yapılan yükümlülük denetiminde, tespit edilen ihlallerinden dolayı 8 milyon TL para cezası kesildi. Bu ceza Türkiye’de kripto para borsalarına kesilen “ilk ceza” olma özelliğini taşıyor.

kripto para dunyasinda bu hafta neler oldu 19 26 aralik 3

Söz konusu olan ceza, MASAK tarafından Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi hakkında olan kanun kapsamında yapılan denetim sonucunda geldi. Binance tespit edilen ihlallere ilişkin gerçekleşti.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz

5-Dogecoin Vakfı, İlk Yol Haritasını Hazırladı

Dogecoin’i desteklemek amacıyla kurulan Dogecoin Vakfı, yeni bir dizi proje hazırlıyor. Dogecoin Vakfı, yeni projeleri için ilk yol haritası paylaşımı yaptı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler oldu 19 26 aralik 4

Dogecoin Vakfı, hazırladığı projelerine dair bir yol haritası paylaştı. Yayınlanan yol haritasının, vakfın 8 yıllık tarihinde yayınladığı ilk yol haritası. Ayrıca belirtmek gerekirse bu hafta IntoTheBlock tarafından elde edilen verilere göre; Dogecoin’in (DOGE) yaklaşık bir yıl öncesine göre orta vadeli yatırımcılarının sayısı arttı. Bu artış ile bu hafta Dogecoin’in fiyatı 0,20 dolara yaklaştı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.393,54 TL 8,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.575,72 TL 9,85%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.990,68 TL 8,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,53%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 6,25%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 6,31%
solana
Solana (SOL) 1.225,31 TL 9,89%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,72 TL 5,13%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,67 TL 10,73%
Bağlantıyı kopyala