bitcoinBTC/TRY
1.270.491,58 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
67.992,71 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.968,32 TL 1,50%
xrpXRP/TRY
19,30 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.103,60 TL 4,71%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.006,59 TL 0,96%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,45%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,59%

Paylaş

Kripto Para Dünyasında Bu Hafta En Çok Yükselenler

Haftanin yükselen tokenlari 1

Regülasyon çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği, şirketlerin yeni kriptoları ödeme olarak kabul ettiği, birçok şirketin metaverse sektörüne katıldığı ve Bitcoin’in (BTC) yaşadığı dalgalanma ile piyasaları şaşırttığı bir haftayı daha geride bıraktık. Özellikle Rusya’ya yapılan yaptırımların kriptoyu da kapsayabilme olasılığı piyasaları oldukça germiş durumdayken Biden’ın kripto sektörü için kötümsel bir yorum yapmaması piyasayı kararsızlıkta bırakmaya devam ediyor. Hem ayılar hem boğalar oturmuş gelecek önemli haberleri bekliyorlar. Tabii bunlardan etkilenmeyip çılgınca yükselen kriptolar da yok değil. Gelin haftanın kripto para piyasasında en çok yükselenler hangisi inceleyelim. Öncelikle:

WAVES kaç TL

Haftanın Yıldızı: WAVES

2016 yılının başında Sasha Ivanov tarafından kurulan Waves, bir Blockchain platformu olarak karşımıza çıkıyor. Platformu, özel kripto paralar üretmek için geliştirilen ilginç diyebileceğimiz bir proje. 

Projenin yerel coin’i olan WAVES ise son haftalarda oldukça iyi bir performans göstermeyi başarıyor. Öyle ki hafta başında 16.21 dolardan alıcı bulan WAVES haberimizin yazımı itibarıyla 26.64 dolardan işlem görüyor. Ancak belirtmek gerekir ki şu anki fiyat WAVES’in düzeltme yaşamış hali. Öyle ki token hafta içerisinde 30 dolar barajını aşmayı başardı. Bir hafta içerisinde yaşadığı toplam yükseliş ise yaklaşık olarak yüzde 47 old.

zcash token nasil alinir
Kripto Para Dünyasında Bu Hafta En Çok Yükselenler

Zcash (ZEC): Yüzde 25 Artış

Zcash, işlemleri korumak için sıfır bilgi kanıtlarını (ZKP’ler) kullanan ve bir işlemin içeriğini halka açık bir Blockchain ağını bile gizli yapan, gizlilik odaklı bir ödeme ağı olarak karşımıza çıkıyor. Zerocash protokolünden doğan Zcash, esasında genlerinde Bitcoin’in bir parçası. Öyle ki Zcash, 2016 yılında Bitcoin’den çatallandı.

Ağın yerel coin’i olan ZEC ise bu hafta istikrarlı bir yükseliş yaşadı. Hafta içerisinde 104 dolardan fiyatlanan ZEC, 158 dolara kadar çıktı ancak yaşadığı düzeltme ile birlikte 144 dolar seviyesine geriledi.

Stacks neden yükseldi

Kripto Para Dünyasında Bu Hafta En Çok Yükselenler

Stacks (STX): Yüzde 22 Artış

Stacks, Bitcoin ağını etkileyen yardımcı program ve ölçeklenebilirlik sorunlarını ele alan Blockstack’in yeniden markalanmış ve yükseltilmiş bir hali olarak tanımlanabilir. Akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin Bitcoin ağında dolaylı olarak kullanılmasına yardımcı olan bir Layer-1 Blockchain ağı olan Stacks, son dönemde birçok proje tarafından kullanılmaya başlandı.

Projenin yerel token’ı olan STX ise ilginç bir şekilde perşembe günü yüzde 90’lık bir artış yaşayarak 1.9 dolar seviyesine kadar çıktı. Ancak hızlı bir düzeltme yaşayarak 1.35 dolar seviyesine geri çekildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala