Kripto Para Dünyasına Haftanın En Çok Düşen Kriptoları

vd

Kripto para piyasası bu hafta oldukça kötü bir dönemden geçiyor. Öyle ki son iki gün içerisinde kripto para piyasası yüzde 6.2 düşerek yaklaşık olarak 230 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Bizde sizlere her hafta sunduğumuz haftanın yükselenlerini, haftanın düşenleri olarak güncelledik. Düşenleri son kez okumanız dileğimiz ile isterseniz gelin en çok düşen kriptolar hangileri inceleyelim. Öncelikle:

Screen Shot 2022 04 09 at 17.47.54

En Çok Düşen: Waves

Her ne kadar Miami’de Bitcoin 2022 etkinliği oldukça yoğun bir şekilde gerçekleşse de bu ne yazdıkki Bitcoin’in (BTC) fiyatını artırmak için pek etkili olmadı. Öyle ki küresel olarak düzenleyici baskısı, Bitcoin başta olmak üzere neredeyse bütün kripto paraları da kırmızıya boyamış durumda. Bu düşüşten en çok etkilenen ise birkaç haftadır istikrarlı bir yükseliş yaşayan WAVES oldu. Haftanın başında 52 dolar seviyesinde fiyatlanan WAVES, içeriğimizin yazımı itibarıyla 25 dolar bandının altına inmiş durumda.

Screen Shot 2022 04 09 at 17.53.38

Zilliqa (ZIL): Yüzde 42 Düştü

Kripto para piyasındaki düşüşten en çok etkilenen bir diğer kripto ise Zilliqa (ZIL) oldu. Öyle ki haftanın başında 0.2 dolardan fiyatlanan ZIL, yaklaşık olarak yüzde 42’lik bir düşüş ile 0.12 dolar seviyesine kadar geriledi. Diğer taraftan Zilliqa’nın (ZIL) 24 saatlik hacminde de büyük ölçüde düşüş yaşandı. Öyle ki günlük hacmi 668 milyon dolara kadar geriledi.

Screen Shot 2022 04 09 at 17.56.53

Aave (AAVE): Yüzde 28 Düşüş

Kripto para piyasasındaki düşüşten en çok etkilenen bir diğer kripto para ise AAVE oldu. Haftanın başında 251 dolardan fiyatlanan AAVE, içeriğimizin yazımı itibarıyla 180 dolara kadar geriledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
464.025,60 TL 4,26%
ethereumETH/TRY
31.422,04 TL 5,64%
tetherUSDT/TRY
15,51 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
15,54 TL 0,11%
binance-coinBNB/TRY
4.616,42 TL 4,58%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 5,41%
cardanoADA/TRY
8,65 TL 6,47%
solanaSOL/TRY
834,06 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
15,53 TL 0,29%
polkadotDOT/TRY
165,79 TL 8,92%
Bağlantıyı kopyala